Водія Луценка оштрафовано за керування автомобілем без належних документів

Водія Луценка оштрафовано за керування автомобілем без належних документівНа водія автомобіля Toyota Land Cryiser, яким пересувається колишній міністр внутрішніх справ України, лідер партії Народна самооборона Юрій Луценко, за керування без належних документів накладено 425 грн. штрафу, а сам транспортний засіб поміщено на штрафний майданчик. Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal{mso-style-parent:””;margin:0cm;margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:12.0pt;font-family:”Times New Roman”;mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;}@page Section1{size:595.3pt 841.9pt;margin:2.0cm 42.5pt 2.0cm 3.0cm;mso-header-margin:35.4pt;mso-footer-margin:35.4pt;mso-paper-source:0;}div.Section1{page:Section1;}–> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable{mso-style-name:”Обычная таблица”;mso-tstyle-rowband-size:0;mso-tstyle-colband-size:0;mso-style-noshow:yes;mso-style-parent:””;mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;mso-para-margin:0cm;mso-para-margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:10.0pt;font-family:”Times New Roman”;mso-ansi-language:#0400;mso-fareast-language:#0400;mso-bidi-language:#0400;}

Про це повідомили у Департаменті зв’язків з громадськістю МВС України.

Як зазначається у повідомленні, Департаментом ДАІ МВС у межах компетенціїздійснено перевірку наданих матеріалів щодо правомірності керування водіємавтомобілем Toyota Land Cryiser.

2 вересня близько 17.00 під час руху бульваром Лесі Українки у Києві нарядспеціального загону ДПС особливого призначення при МВС України(підпорядкованого ДДАІ МВС України) звернув увагу на те, що водій автомобіляToyota Land Cryiser, виконуючи маневр розвороту, не виконав вимоги п.9.2 (б)Правил дорожнього руху України (перед поворотом не подав сигнал світловимпокажчиком повороту відповідного напрямку перед перестроюванням та розворотомналіво). Наряд прийняв рішення зупинити автомобіль.

Приблизно через 200 м зазначений автомобіль зупинив наряд ДПС. На законнувимогу працівника міліції передати для перевірки документи, які б підтверджувалиправо користування та керування зазначеним автомобілем і посвідчення водія,водій надав ці документи. При початковій перевірці документів співробітник ДАІзвернув увагу на те, що довіреність на право керування транспортним засобом упорушення ч.2 ст. 799 Цивільного кодексу України не була нотаріальнозасвідчена, до того ж термін її дії закінчився 30 березня 2010 року. Цевикликало у працівників міліції обгрунтовану підозру щодо законних підставкерування транспортним засобом водієм цього автомобіля.

При більш детальній перевірці було встановлено, що автомобіль належитьодному із комерційних банків і зареєстрований у відповідності до вимогзаконодавства.

На підставі договору оренди майна з правом викупу банком і ТОВ та актуприйому-передачі майна зазначений автомобіль передано в оренду цьому ТОВ дляслужбових поїздок персоналу, а також для вантажного перевезення дрібних речей(на момент видачі довіреності на право керування та укладання договору орендимайна, станом на грудень 2009 року, водій автомобіля проходив службу в органахвнутрішніх справ і не міг бути у складі персоналу цього ТОВ).

Таким чином, відповідно до цих документів, автомобілем Toyota Land Cryiserміг користуватися працівник ТОВ за умови оформлення документів відповідно довимог статті 16 Закону України Про дорожній рух, а також пункту 2.1 Правилдорожнього руху, затверджених постановою Кабінету міністрів від 10 жовтня 2001року № 1306, якими передбачено, що водій зобов`язаний мати при собіреєстраційні та інші документи, що підтверджують право на користування(керування) транспортним засобом, а також дорожні (маршрутні) листи і документина вантаж, що перевозиться.

Наказом Державного комітету статистики України від 17 лютого 1998 року № 74Про затвердження типової форми первинного обліку роботи службового легковогоавтомобіля та Інструкції про порядок її застосування, зареєстрованого уМіністерстві юстиції 3 березня 1998 року за № 149/2589, для обліку транспортноїроботи службового легкового автомобіля затверджено типову форму № 3 Подорожнійлист службового легкового автомобіля. При цьому відповідно до вимог пункту 2цього наказу застосування подорожнього листа типової форми № 3 та виконанняположень інструкції всіма суб`єктами підприємницької діяльності, установами,організаціями незалежно від відомчого підпорядкування та форми власності, якіексплуатують службові легкові автомобілі або для яких за їхнім замовленнямздійснюється транспортне обслуговування службовими легковими автомобілями,вважається обов`язковим.

Також документом, який надає право працівнику згаданого ТОВ користуватисятранспортним засобом, може бути довіреність, яка відповідно до вимог ч. 2 ст.799 Цивільного кодексу підлягає нотаріальному посвідченню. Надана водіємдовіреність була виготовлена на фірмовому бланку ТОВ та не відповідала вимогамзазначеної статті кодексу.

Враховуючи викладене, водій не мав законного права користуватисяавтомобілем Toyota Land Cryiser, тож стосовно нього був складений протокол проадміністративне правопорушення та винесена постанова у справі проадміністративне правопорушення у вигляді штрафу 425 грн. (максимальний штраф заданий вид правопорушення становить 850 грн.), а автомобіль був доставлений наштрафмайданчик, де він і перебуває на даний час.

Водій був доставлений працівниками міліції до Печерського райуправління ГУМВС в м. Києві для з‘ясування обставин і надання пояснень з приводу керуваннятранспортним засобом. Зазначені матеріали зареєстровані у журналі обліку інформаціїПечерського РУ ГУ МВС у м.Києві. За цим фактом триває перевірка.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня