СБУ затримала львівського історика, який займався дослідженням УПА

СБУ затримала львівського історика, який займався дослідженням УПАСпівробітники Служби безпеки України затримали вченого, директора Львівського Національного музею меморіалу пам`яті жертв окупаційних режимів Тюрма на Лонцького Руслана Забілого.

У коментарі УНІАН Забілий повідомив, що співробітники СБУ без його дозволу вилучили у нього ноутбук і два жорсткі диски, де зберігався весь масив матеріалів, які стосуються діяльності ОУН-УПА.

“Співробітники СБУ дозволили мені зробити два дзвінки дружині і, вимагаючи віддати матеріали з комп`ютера, радили подумати про сім`ю”, – повідомив учений.

Він також зауважив, що співробітники СБУ, зокрема, питали його, як він ставиться до Голодомору, чому він займався темою УПА, і радили піти працювати шкільним вчителем.

Екс-директор Державного архіву СБУ Володимир В`ятрович повідомив Радіо Свобода, що Забілого затримали вчора вранці, 8 вересня, у Києві і 14 годин утримували в приміщенні Служби безпеки на вулиці Володимирській.

Співробітники СБУ вилучили комп`ютер історика і звинувачували його в тому, що комп`ютер містив секретні архівні документи. Також, за словами В`ятровича, Забілого звинувачували в тому, що “через нього на захід потрапляють якісь секретні документи”.

Як повідомлялося, минулого року у Львові було відкрито перший етап експозиції Меморіалу пам`яті жертв окупаційних режимів Тюрма на Лонцького. Експозиція розміщена на першому поверху колишньої тюрми НКВС, яка до 1991 року була слідчим ізолятором КДБ, потім СБУ.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня