Стретович залишив посаду голови ХДС. Самооборона заявила, що головним став Жванія

Стретович залишив посаду голови ХДС. Самооборона заявила, що головним став ЖваніяЛідер Християнсько-демократичного союзу України Володимир Стретович склав з себе повноваження голови партії на ХIII позачерговому з`їзді цієї політсили.

“Із ухваленням змін до Статуту припинилося моє головування в партії. Цією заявою я складаю з себе повноваження голови партії, з`їзд, а потім відповідні органи оберуть собі нового керівника. Моя епоха в християнській демократії як голови партії завершена. Рішення щодо подальшого перебування разом з вами я прийму особисто”, – передало заяву Стретовича видання Дзеркало тижня.

Водночас, прес-служба депутатської групи Право вибору, куратором якої є депутат від фракції Наша Україна – Народна самооборона Давид Жванія, повідомила, що ХДС буде брати участь у виборах до місцевих органів влади самостійно. Відповідне рішення було ухвалено на з`їзді партії.

Зокрема, народний депутат, член групи Право вибору Володимир Марущенко зазначив, що ХДС бачить Україну членом Європейського союзу, а також наголосив, що після місцевих виборів 31 жовтня перед ХДС буде стояти завдання “максимально деполітизувати місцеву владу”. “Місцеве самоврядування має бути вільним від політики і наповнене конкретними справами на користь людей”, – зауважив Марущенко.

Крім того, з`їзд ХДС ухвалив новий принцип управління партією. Відтепер в партії ліквідується одноосібне керівництво. Між з`їздами керівними органами партії будуть Асамблея і Колегія. Водночас, як повідомляється на сайті Жванії, з`їзд ХДС визнав депутатську групу Право вибору своїм політичним представництвом у парламенті.

Виступаючи перед учасниками з`їзду ХДС, Жванія, зокрема, заявив: “Епоха маленьких партій в Україні закінчилася. Настав час великих ідеологічних проектів … Час усвідомити, що один у полі не воїн. На жаль, місцеві вибори відкинули цей об`єднавчий процес, оскільки у деяких є свої дрібні меркантильні інтереси. Ми повинні пройти складний і тривалий об`єднавчий процес, зокрема, і в рамках Верховної Ради”. Жванія не відкидає, що на наступному з`їзді ХДС у Колегії партії може сидіти переважна більшість парламентської фракції НУ-НС.

За словами координатора Право вибору, час неякісних політиків минув. “Наше завдання – об`єднання на основі християнсько-демократичних цінностей, щоб кожен з нас знайшов своє місце, на якому буде максимально ефективним для суспільства. Адже побудова європейської держави і партії – це щоденна робота, що вимагає також і присутності у владі”, – зазначив він.

Тим часом, як повідомила Корреспондент.net партія Народна самооборона, депутат від цієї політсили Юрій Гримчак заявив, що відставка Володимира Стретовича з посади голови партії ХДС була очікуваним кроком. “Це був очікуваний крок після того, як одним з членів правління цієї партії став Давид Важаєвич Жванія, і після того, як до керівних органів зайшли пан Новіков, Харовський і Білозір”, – сказав він.

“Було зрозуміло, що наступним кроком буде те, що Володимир Стретович перестане бути лідером партії і в партії з`явиться нове обличчя. Хто стане формальним лідером партії – це вже не принципово, бо головним в цій партії був і буде Давид Жванія. Тут двох відповідей бути не може, – впевнений Юрій Гримчак. – До того ж Жванія вже розповідав про “майбутні перспективи”. Тому все зрозуміло з самого початку і ніяких несподіванок не відбулося”.

Нагадаємо, раніше відбулося засідання політради Християнсько-демократичного союзу, на якому партія ухвалила рішення про можливість співпраці з новою владою. На тому ж засіданні Давид Жванія отримав партквиток ХДС. Про те, що Жванія увійшов до партії ХДС, стало відомо 17 липня.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня