Місцеві вибори: За результатами жеребкування партія Яценюка отримала найбільше представників у ТВК

Місцеві вибори: За результатами жеребкування партія Яценюка отримала найбільше представників у ТВКЦентральна виборча комісія України провела жеребкування представників непарламентських політичних партій до складу територіальних виборчих комісій з виборів депутатів ВР Криму, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року.

Жеребкування проводилося на засіданні комісії 13 вересня. Як повідомив глава Центрвиборчкому Володимир Шаповал, кількість поданих кандидатур для включення до складу таких комісій шляхом жеребкування перевищила кількість визначених Законом для жеребкування трьох місць в 411 територіальній виборчій комісії. Жеребкування щодо можливості зайняти ці місця було проведено серед 116 партій, місцеві організації яких внесли відповідні подання.

116 політичних партій подали до ЦВК 2781 кандидатуру для включення до складу ТВК. У цих комісіях Центрвиборчком створив 1233 вакансії.

За результатами жеребкування тільки 100 партій змогли отримати представництво в ТВК. Серед них політичні партії: Сильна Україна – 144 представники (подавала 363 кандидатури), Фронт змін – 272 (329), Єдиний Центр – 29 (274), Соціалістична партія України – 18 (228), Всеукраїнське об`єднання Свобода – 105 (205), партія Громадянська позиція – 20 (41).

Як зазначив наприкінці засідання ЦВК заступник голови комісії Андрій Магера, ЦВК лише провела жеребкування представництва політичних партій в ТВК, персональний склад комісій ЦВК сформує на своєму засіданні в середу, 15 вересня.

Магера пояснив, що жеребкування проводилося за таким механізмом: перші три партії, які брали участь у жеребкуванні, отримали безумовне представництво у всіх ТВК, в які подавали кандидатури. Зокрема, це Українська партія, Патріотична партія України та політична партія Діти війни – Народна партія України. Починаючи з четвертої партії, партії, які взяли участь у жеребкуванні, отримували місця в ТВК тільки у разі наявності в складі комісій вільних вакансій, які ще не були заповнені під час жеребкування.

Нагадаємо, 10 вересня ЦВК встановила, що до складу ТВК на виборах до органів місцевого самоврядування, які відбудуться 31 жовтня, можуть входити не більше трьох представників від кожної парламентської фракції. Відповідно до роз`яснення, до складу ТВК входять від 9 до 18 членів і, зокрема, парламентські фракції можуть делегувати у тервиборчкоми від 1 до 3 членів комісії. Членство непарламентських партій до ТВК встановлюється Центральною виборчою комісією після проведення жеребкування. У цілому, з 18 членів ТВК 15 представлятимуть парламентські фракції і 3 – непарламентські політичні партії, які беруть участь у виборах.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня