Мельниченко: Оприлюднення плівок було частиною спецоперації з усунення Кучми

Мельниченко: Оприлюднення плівок було частиною спецоперації з усунення КучмиЕкс-майор Державної служби охорони Микола Мельниченко заявив, що оприлюднення записів, нібито зроблених у кабінеті президента Леоніда Кучми, було спецоперацією з усунення Кучми від влади.

Про це він сказав під час прес-конференції, коментуючи заяву народного депутата-регіонала Василя Грицака. “Я підтверджую, що це була спецоперація. Я абсолютно підтверджую, що це була спецоперація з усунення не законно обраного президента, а людини, яка в 1999 році незаконним чином заволоділа владою, – Кучми. Він не був Президентом де-факто, а був лише де-юре”, – заявив Мельниченко.

При цьому він наголосив, що єдиним розробником цієї спецоперації був він сам. “Ця спецоперація була розроблена та проведена мною. Вже потім спецслужби інших країн намагалися вплинути на ситуацію в Україні. Це і спецслужби Америки, і спецслужби Росії”, – зазначив екс-майор.

Ідеологом замовлення був Литвин, який регулярно накручував Кучму, і у президента на столі нерідко з`являлися статті Ґонґадзе, які обурювали його

Екс-майор також наголосив, що єдиною юридичною зачіпкою для притягнення до відповідальності Кучми і Литвина є звинувачення не в перевищенні службових повноважень, а у вбивстві, покарання за яке не має терміну давності. Мельниченко заявив, що у колишнього президента України Кучми не було особистих мотивів для замовлення вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе. За його словами, особисті мотиви для замовлення вбивства були в Литвина.

Він, за словами Мельниченка, перебуваючи на посаді голови Адміністрації Президента, формував негативний образ Ґонґадзе в очах Кучми, також у тодішнього Президента на столі регулярно з`являлися статті Ґонґадзе, які обурювали тодішнього главу держави. “Ідеологом замовлення був Литвин, який регулярно накручував Кучму, і у президента на столі нерідко з`являлися статті Ґонґадзе, які обурювали його”, – наголосив Мельниченко.

Як повідомлялося, Василь Грицак заявив, що скандал навколо зникнення Ґонґадзе був спланований американськими спецслужбами з метою усунення Леоніда Кучми з посади президента України.

“Я вважаю, що це чисто американський сценарій з усунення законно обраного президента Кучми. Це моя думка. Вся ця історія спланована заокеанськими спецслужбами, в якій брав участь Ющенко як прем`єр-міністр, як народний депутат, як президент України”, – заявив Грицак.

Нагадаємо, вчора, 14 вересня, Генеральна прокуратура назвала замовника вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе. За версією слідства, ним є покійний міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко.

За версією слідства, екс-глава МВС Юрій Кравченко в своєму службовому кабінеті в усній формі віддав наказ начальникові Головного управління кримінального розшуку Олексію Пукачу убити Георгія Ґонґадзе.

***

29 листопада 2000 були оприлюднені “плівки Мельниченка” – аудіозаписи розмов у кабінеті президента Леоніда Кучми, зроблені майором Держохорони Миколою Мельниченком. В одному з фрагментів говорилося про Ґонґадзе і обговорювалися способи його фізичного усунення. У записах чути голоси, схожі на голоси Леоніда Кучми, екс-глави АП Володимира Литвина, екс-голови СБУ Леоніда Деркача і колишнього голови МВС Юрія Кравченка.

Вранці 4 березня 2005 року, напередодні свого дня народження, Кравченко був знайдений мертвим на своїй дачі в елітному селищі Золоті Ворота в Конча-Заспі під Києвом, з двома вогнепальними пораненнями в голову, здійсненими зі зброї різного калібру. Того дня він повинен був прийти за повісткою на допит в Генеральну прокуратуру у справі Ґонґадзе.

Колишній начальник департаменту зовнішнього спостереження Головного управління кримінального розшуку МВС Олексій Пукач, який з 2003 року перебував у міжнародному розшуку, був затриманий 21 липня 2009 року в селі Молочки Житомирської області.

Він повідомив слідчим, де розташована голова вбитого журналіста, і показав це місце у Білоцерківському районі Київської області неподалік села Сухоліси. Там дійсно були знайдені фрагменти черепа, які ідентифікували як належні Георгію Ґонґадзе.

ІМК, LB.ua, Корреспондент.net

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня