Колесніков застеріг Луценка від видавця Донецької мафії

Колесніков застеріг Луценка від видавця Донецької мафіїВіце-прем`єр-міністр України Борис Колесніков застеріг екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка від Бориса Пенчука – видавця книги Донецька мафія, який свого часу був засуджений за неправдиві звинувачення на адресу Колеснікова.

Про це віце-прем`єр заявив учора в ході робочої поїздки в Донецьк. Зокрема, чиновник зазначив, що не стежить за долею свого кривдника Пенчука і не цікавиться, посадять його знову за ґрати, чи ні.

“Хто його відпускав і хто його посадив – до тих і звернетеся. Що я тут можу сказати? Я не стежу за його долею”, – сказав Колесніков, додавши при цьому: “Це хай Юрій Віталійович (Луценко) молить Бога, щоб він ( Пенчук) не присвятив йому кілька нових книг про їхній співпраці у 2005 році “.

Нагадаємо, навесні цього року видавця книги Донецька мафія Бориса Пенчука звільнили умовно-достроково з тюремного ув`язнення. Цей факт підтвердив тоді Олександр Данилюк, екс-адвокат Пенчука. “Його дійсно випустили – умовно-достроково звільнили з огляду на те, що він уже відбув половину покарання”, – заявив екс-адвокат 1 червня.

***

У 2005 році Пенчук, колишній співвласник великого донецького торгового центру Білий лебідь, звинуватив Бориса Колеснікова, на той момент голови Донецької облради, у вимаганні акцій Білого лебедя. У результаті проти Колеснікова було порушено кримінальну справу, він був затриманий і 4 місяці провів у СІЗО. У серпні 2005 року Колесніков був звільнений з-під варти, і кримінальну справу проти нього було закрито “у зв`язку з відсутністю складу злочину”.

Пізніше, у квітні 2008 року, сам Пенчук потрапив під слідство – “за дачу неправдивих свідчень”. Звинувачення Пенчуку було висунуте Генеральною прокуратурою, а в жовтні 2008 року його справа з обвинувальним висновком була передана у Ворошиловський районний суд Донецька.

2 березня 2009 Ворошиловським районним судом Донецька Пенчук був засуджений за двома статтями Кримінального кодексу України: за ст. 189 ч.4 – вимагання, яке передбачає позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна і за ст. 383 ч.2 – свідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, що передбачає обмеження волі терміном від 2 до 5 років, або позбавлення волі на той самий термін. За ст. 189 ч.4 засуджений отримав 8 років позбавлення волі, за ст. 382 ч.2 – 5 років позбавлення волі, т. о. підсумковий термін – 8 років.

Апеляційний суд Донецької області 29 квітня 2009 скоротив йому термін до шести років, після чого Пенчук звернувся до Верховного суду. Внаслідок скасування Верховним судом вироку за статтею “вимагання” у силі залишився вирок Пенчуку за статтею “завідомо неправдиве повідомлення про скоєння злочину”, який становив 4 роки.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня