Ахметов купив київський ЦУМ

Керівні посади в наглядовій раді, збори якої відбулися 10 вересня, зайняли люди, тісно пов’язані з групою "СКМ", яка управляє активами найбагатшої людини України.
Найвідоміший універмаг країни – Київський центральний універмаг ЦУМ – перейшов у власність структур, підконтрольних Ринату Ахметову. Офіційно про продаж універмагу оголошено не було, проте події, що відбуваються на підприємстві, підтверджують, що у ЦУМа з’явився новий власник і ним став саме Ахметов.

Як стало відомо, 10 вересня на зборах акціонерів ВАТ “Київський центральний універмаг” був повністю змінений менеджмент компанії. Був звільнений із займаної посади член наглядової ради Валерій Мазур, який керував ЦУМом останні 8 років і якому учасники ринку приписували контроль над універмагом. Причина звільнення – “у зв’язку з невибором до нового складу наглядової ради”. З цим же формулюванням позбувся свого місця в наглядраді його син В’ячеслав Мазур, а також представник Фонду держмайна.

В той же час список персон і компаній, які увійшли до нової ради, досить цікавий – усі вони тісно пов’язані з групою “СКМ”, яка управляє активами Рината Ахметова. Так, в наглядову раду ЦУМа, за інформацією “Подолу”, увійшла компанія Telnet Holdings Limited. За офіційними даними, ця компанія володіє 10,87 млн акцій ЦУМа. Ще один член наглядової ради – Medсo Services Limited. На цій юрособі зареєстровано 6,36 млн акцій універмагу. Також до ради увійшли Jassen Enterprises Corp. (9,01 млн акцій) і Omni International Ventures Limited (10,87 млн акцій).

Усі ці компанії – офшори, проте вони афеліровані з групою “СКМ”. Зокрема, Jassen Enterprises Corp. довгий час була акціонером Харцизського трубного заводу і інших активів групи.

Також про причетність до угоди структур Ахметова свідчить призначення в керівний орган ЦУМа Жанни Коваленко. Її попереднє місце роботи – адміністративний помічник в ТОВ “Еста Проперті Менеджмент” – холдинг, який управляє проектами “СКМ” у сфері нерухомості.

Було змінено також правління компанії – місце звільнених керівників зайняли топ-менеджери “Еста Холдинг”.

Нагадаємо, що практично з початку цього року навкруги ЦУМа спостерігалася висока ділова активність. Фонд державного майна кілька разів намагався продати 39,647% акцій ВАТ “Київський центральний універмаг”. Проте конкурс зривався, і лише у кінці липня цього року ФДМ продав вказаний пакет компанії “Київ-ділер” за 89,05 млн грн. При номінальній вартості акції 1,05 гривень ціна продажу склала 3,65 гривні за акцію.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня