Закон про мови: Наша Україна пригрозила владі акціями громадянської непокори

Закон про мови: Наша Україна пригрозила владі акціями громадянської непокориПартія Наша Україна заявила про готовність закликати своїх прихильників до акцій громадянської непокори, якщо влада прийме ініційований нею закон про мови.

Про це йдеться в заяві ІХ з`їзду Нашої України щодо мовної політики влади. У ній наголошується: “Українська мова – єдина державна! Захистимо мову – захистимо державу!”.

Також у заяві мовиться, що Наша Україна рішуче засуджує політичні маніпуляції з мовним питанням і закликає всі відповідальні політичні сили, всіх патріотів “протистояти приниженню нашої національної гідності, перегляду основ української державності і спробам розколу України”.

Наша Україна закликає народних депутатів, керуючись своєю присягою і совістю, “не допустити прийняття антиукраїнського закону”. “У випадку його прийняття парламентською більшістю Наша Україна закличе своїх прихильників до акцій громадянської непокори. Протидіяти злочину проти держави і нації – це наше право і обов`язок!”, – наголошується в заяві.

Наша Україна звертається до кожного громадянина: “Доля мови – це доля країни, це твоя доля. Згадай про гідність, чини опір розколу України, об`єднайся в боротьбі проти русифікації”.

Також у заяві повідомляється: “Усвідомлюючи складність мовного питання, Українська держава і відповідальні політичні сили до тепер дотримувалися демократичних підходів, уникаючи протиставлення різних мовних груп. Завдяки цьому формувався прийнятний для національної єдності компроміс між твердженням української мови як єдиної державної в усіх сферах на всій території України і безумовними гарантіями прав кожної людини на вільне використання рідної мови”.

“Чинна влада, – зазначається далі в заяві НУ, – пропонує принципово іншу державну мовну політику, несумісну із завданнями зміцнення демократії, національної ідентичності та державної незалежності. Сутність цієї політики концентровано відображає проект Закону Про мови в Україні, розроблений і поданий на розгляд Верховної Ради України владною коаліцією”.

На думку членів Нашої України, законопроект відверто і послідовного нівелює статус української мови як єдиної державної, зрівнюючи її правовий статус з мовою російською. “Набутий українцями історичний досвід свідчить: саме так створюються передумови для приниження української мови, обмеження її поля побутовим спілкуванням. Ми добре пам`ятаємо, як під гаслами двомовності насправді відбувалася русифікація з метою перешкодити прагненню до української самостійності”, – наголошується в заяві Нашої України.

Партія зауважила, що фактичне зниження статусу рідної для більшості громадян мови є приниженням їх національної гідності і викличе неминучий опір. “Безвідповідальність владних політиків ще до прийняття закону провокує суспільне протистояння, посилює ризики політичного розколу України. Наша Україна вважає, що відмова влади від національного мовного компромісу, розмивання державного статусу української мови є спробою ревізії самого державного ладу. Україна є європейською демократичною державою, в якій українська мова грає конституюючу роль”, – зауважила Наша Україна.

Як вже повідомлялося, сьогодні на з`їзді НУ лідер цієї політсили, колишній президент України Віктор Ющенко заявив, що на президентських виборах програв лише він, а не мільйони людей. Також Ющенко зазначив, що Наша Україна перебуватиме у жорсткій опозиції до чинної влади.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня