Дорожній контроль просить суд заборонити даішникам зупиняти автомобілі “просто так”

Дорожній контроль просить суд заборонити даішникам зупиняти автомобілі Громадська організація Дорожній контроль подала позовну заяву на Міністерство внутрішніх справ, в якій просить суд визнати незаконною інструкцію № 111, яка дозволяє співробітникам ДАІ зупиняти транспортні засоби “просто так”.

Як йдеться у повідомленні організації, в Законі України Про міліцію зазначено виключний перелік підстав для зупинки автомобіля: порушення правил дорожнього руху, технічна несправність машини, забруднення навколишнього середовища, незаконне керування тс.

“Якщо ж водій намагається послатися на закон, співробітник ДАІ заявляє, що діє на підставі інструкції, затвердженої наказом МВС № 111, де дозволяється зупиняти автомобілі при проведенні операцій, відпрацювань і т.д”, – заявили в Дорожньому контролі.

24 вересня почалося слухання у даній справі. До суду з`явилися представники МВС, Мін`юсту та ДАІ. Усі вони виступили категорично проти позову Дорожнього контролю.

Під час свого виступу представник Міністерства внутрішніх справ заявив, що інспектори ДАІ мають право зупиняти автомобілі навіть в тих випадках, коли це не передбачено Законом України Про міліцію.

Крім того, в МВС вважають, що інспектор уповноважений зупиняти транспортні засоби, навіть якщо водій абсолютно нічого не порушив. У зв`язку з тим, що МВС потрібен час для підготовки документів, а Дорожньому контролю необхідно вивчити заперечення ДАІ і написати додаткові пояснення щодо справи, суд оголосив перерву до 29 вересня.

Раніше повідомлялося, що в Києві почалися курси під назвою Як уникнути штрафу. Водіїв будуть вчити спілкуватися з інспекторами ДАІ.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня