Ъ: Суд скасував рішення про здачу в оренду аеропорту Жуляни

Ъ: Суд скасував рішення про здачу в оренду аеропорту ЖуляниСтолична влада вирішила повторно здати в оренду муніципальний аеропорт Київ (Жуляни), пише видання КоммерсантЪ-Україна в статті під назвою Жуляны не сдались.

Постановою від 16 серпня, копією якого володіє Ъ, Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Київради від 8 липня про передачу аеропорту Київ (Жуляни) в оренду компанії Майстер-Авіа. Позов подала Київська міська державна адміністрація. У постанові говориться, що суд дійшов висновку про те, що рішення міськради несе “очевидну небезпеку неможливості захисту прав, свободи та інтересів територіальної громади Києва”.

КМДА має намір провести новий конкурс на оренду аеропорту, стверджує високопоставлене джерело в адміністрації.

“Ми вважаємо, що рішення було прийнято з порушеннями. Підставою для подачі позову став той факт, що компанії Промсоцрозвиток не дали можливості переоформити банківську гарантію”, – сказав співрозмовник. За його словами, в КМДА сподіваються, що на повторному конкурсі зможуть домогтися кращих умов здачі підприємства в оренду.

У компанії Промсоцрозвиток наголошують, що обговорювали з владою можливість оголошення повторного конкурсу. “Ми зустрічалися з представниками КМДА, і нам дали зрозуміти, що владі потрібен сильний інвестор. Нас запевнили, що розберуться із законністю проведення конкурсу”, – повідомила представник компанії Наталія Грищук.

Тим не менше у Майстер-Авіа є підстави відстоювати свої інтереси в суді, вважає керуючий партнер Astapov Lawyers Андрій Астапов.

“Майстер-Авіа” за рішенням Київради перемогла, а значить, має всі підстави добиватися підписання угоди про оренду “, – сказала Грищук.

Поки вирішується питання законності проведення конкурсу, в аеропорту призупинили роботи з реконструкції, повідомив гендиректор аеропорту Київ (Жуляни) Денис Костржевський.

Костржевський: Аеропорт за власні кошти розпочав будівельні роботи, витративши вже 2 млн гривень, але на початку вересня їх припинив через відсутність договору з інвестором

“Аеропорт за власні кошти розпочав будівельні роботи, витративши вже 2 млн гривень, але на початку вересня їх припинив через відсутність договору з інвестором”, – розповів гендиректор аеропорту. За його словами, Жуляни вели переговори з банками про залучення кредиту, але ті відмовилися приймати рішення до вирішення конфлікту. За умовами конкурсу переможець повинен завершити за свій рахунок (близько 200 млн гривень) будівництво пасажирського терміналу пропускною здатністю 320 осіб на годину і загальною площею не менш ніж 12 тис. кв. м, а також погасити заборгованість аеропорту перед банком Хрещатик у розмірі 22,46 млн гривень.

Як повідомлялося раніше, фаворитом конкурсу на оренду аеропорту, що відбувся 15 червня, спочатку була компанія Промсоцрозвиток, яку пов`язують із співвласником російської ГК Ренова Віктором Вексельбергом. Інвестор готовий був платити орендну ставку в розмірі 15% від вартості активів, які оцінюються у 24 млн гривень, і побудувати термінал вартістю близько 35 млн євро. Але в компанії було неправильно оформлено банківську гарантію, і комісія Київради з питань власності дала їй два тижні для надання необхідних документів, пише видання.

Проте через кілька днів комісія провела засідання, на якому визначила переможцем конкурсу Майстер-Авіа, що запропонувала місту орендну ставку 5,5% на рік. За даними учасників ринку, цю компанію пов`язують із підприємцями Василем Хмельницьким і Андрій Івановим.

“Промсоцрозвитку не надала необхідних документів. Немає ні гарантії, ні угоди з балансоутримувачем. Члени комісії не повинні були чекати два тижні”, – заявив тоді гендиректор аеропорту Київ (Жуляни) Денис Костржевський. А 8 липня Київрада прийняла рішення про передачу аеропорту в оренду на 49 років компанії Майстер-Авіа.


Цей матеріал опубліковано на Корреспондент.net у рамках партнерської угоди з газетою Коммерсантъ-Украина. 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня