Симоненко: КПУ не голосуватиме за повернення до Конституції часів Кучми

Симоненко: КПУ не голосуватиме за повернення до Конституції часів КучмиФракція Комуністичної партії України не голосуватиме за повернення до Конституції часів другого президента України Леоніда Кучми, заявив лідер українських комуністів Петро Симоненко.

“Для того, щоб це відбулося (повернення до Конституції 1996 року), необхідно вносити зміни до Конституції. З точки зору права, закон зворотної сили не має. А Конституція – Основний закон, тому в цій частині зрозуміло, що вона скасовуватися не буде” , – сказав Симоненко, повідомляється на сайті Компартії України.

Відповідаючи на питання, чи знайдеться у Верховній Раді 300 голосів для зміни Конституції, лідер КПУ сказав: “Може, і знайдеться – ми ще не визначилися. Але я переконаний, що фракція КПУ не буде голосувати за повернення до Конституції часів Кучми”.

Також Симоненко нагадав, що виступає за обрання президента України в парламенті. “І наголошую вкотре, що ми, комуністи, за те, щоб Україна була парламентською республікою”, – зазначив він.

Як повідомлялося, 25 вересня джерела видання Дзеркало тижня повідомили, що парламент буде виключено з процесу повернення до Конституції-96.

Нагадаємо, Конституційний суд України 23 вересня розпочав закриту частину слухання справи за поданням 252 народних депутатів про конституційність закону про внесення зміни до Основного закону від 2004 року (закон про так звану політреформу).

***

8 грудня 2004 Верховна Рада прийняла закон Про внесення змін до Конституції України № 2222-IV, який передбачає перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень парламенту до 5 років.

Чинна Конституція України прийнята 28 червня 1996 року. Внесені у 2004 році зміни до Основного закону набули чинності у 2006 році.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня