Рішення КС: Януковичу повернули повноваження Кучми

Рішення КС: Януковичу повернули повноваження КучмиПрийняття Конституційним судом рішення про скасування поправок до Конституції від грудня 2004 року, відомих як політреформа, означає повернення чинному Президенту повноважень, які мав президент Леонід Кучма у період з 1996 по 2004 рік.

Головні зміни до Конституції, внесені у 2004 році, стосувалися функціонування Верховної Ради і порядку формування уряду. Тоді було введено порядок формування Кабінету міністрів коаліцією депутатських фракцій, яка включала в себе більшість депутатів. Парламент могли розпустити у випадку, якщо коаліцію не було створено після парламентських виборів.

Рішення КС означає, що відтепер існування коаліції не є обов`язковим, а всі рішення приймаються простою більшістю голосів. Також втрачає силу положення, згідно з яким депутат, виходячи з фракції, позбавлявся свого мандата.

Втрачає силу також порядок призначення Кабінету міністрів. Раніше кандидатура прем`єр-міністра вносилася президенту коаліцією депутатських фракцій, а президент, у свою чергу, вносив її на розгляд парламенту. Коаліція також самостійно призначала членів Кабінету міністрів, за винятком міністра оборони і міністра закордонних справ, кандидатури яких вносилися президентом.

Повертається норма, згідно з якою кандидатура прем`єр-міністра вноситься на затвердження парламенту президентом. Він також призначає всіх членів Кабінету міністрів за подання уряду.

Президенту також повертається право видавати укази з питань, не врегульованих чинним законодавством.

Низка політичних сил раніше наполягали на тому, що КС був не в праві вказувати на “автоматичне” повернення до норм чинної раніше Конституції, вимагаючи, в разі визнання закону про її зміну неконституційним, пройти знову парламентську процедуру її зміни.

Виникає також правова колізія, викликана прийняттям за останні роки законів, заснованим на змінах до Конституції, в тому числі закону Про Кабінет міністрів. На думку експертів, тепер їх повинні або змінити, або визнати невідповідними Конституції, або скасувати КС.

Залишається нез`ясованим питання, чи вимагає рішення КС перепризначення відповідно до знову Конституції, яка набула чинності, прем`єр-міністра і членів Кабміну.

Як повідомлялося, сьогодні, 1 жовтня, Конституційний суд відновив дію Конституції 1996 року і звернувся до органів державної влади з вимогою невідкладно привести українське законодавство у відповідність з Основним Законом.

Депутат фракції БЮТ Сергій Власенко заявляє про нелегітимність органів влади в України у зв`язку з рішенням КС про визнання нелегітимним закону про політреформу.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня