Міліціонери, яких звинувачували у тортурах, вимагають стягнути з Луценка півмільйона гривень

Міліціонери, яких звинувачували у тортурах, вимагають стягнути з Луценка півмільйона гривеньЕкс-начальник Орджонікідзевського райвідділу міліції Харкова Олег Соболєв і його колишній заступник Володимир Салій подали позов до Чугуївського районного суду про відшкодування моральної шкоди, завданої їм у результаті справи про тортури.

Як повідомив адвокат міліціонерів Сергій Кравченко, кожен із міліціонерів вимагає стягнути на свою користь 1 млн 200 тисяч грн.

Зокрема, 500 тисяч грн з екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, 250 тисяч грн з екс-начальника ГУ МВС України в Харківській області Віктора Развадовського, 250 тисяч грн з помічника начальника управління Держдепартаменту з питань виконання покарань у Харківській області Юрія Чумака та по 100 тисяч з МВС та Харківського облуправління МВС.

Як зазначив адвокат, у позові сказано, що “Луценко, Чумак та Развадовський, не дочекавшись прийняття рішення у кримінальній справі або рішення суду, виступили зі своїми незаконними обвинувальними заявами”.

За словами адвоката, прокуратура Орджонікідзевського району 4 лютого закрила кримінальну справу за фактом тортур у райвідділі, а Харківський окружний адміністративний суд 19 серпня поновив Соболєва на посаді. “У нас є на руках всі необхідні документи, щоб довести свою правоту”, – зазначив він.

У постанові прокуратури про відмову порушення кримінальної справи сказано, що прокуратура не виявила ніяких плоскогубців, якими нібито катували Наталю Леонову. У журналі відвідувань Орджонікідзевського райвідділу за 8 листопада 2008 року вказано, що Світлана Поміляйко пішла з райвідділу о 14:00, і немає даних про те, що Леонова в той день відвідувала райвідділ.

“Факт перебування Поміляйко в приміщенні райвідділу до 20:00 8 листопада 2008 спростовується інформацією оператора Київстар, згідно з якою Поміляйко о 18:50 зателефонувала зі свого телефону чоловікові своєї сестри”, – сказано в постанові.

За словами Кравченка, на те, що Поміляйко обмовила співробітників міліції, також вказують дані перевірки її слів на детекторі брехні. “Крім цього, Чумак в пресі говорив про те, що плоскогубці перемотували ганчірочкою, а Луценко заявляв, що на них залишилися сліди епітелію. Водночас, не знайдено жодних плоскогубців”, – заявив Кравченко.

Нагадаємо, 8 листопада 2008 року повідомлялося, що співробітники Орджонікідзевського райвідділу міліції Харкова нібито застосували фізичне насилля до двох жінок. За даними МВС, їх понад 8 годин незаконно утримували, били та ображали.

12 грудня 2008 прокуратурою Орджонікідзевського району Харкова було порушено кримінальну справу стосовно посадових осіб райвідділу міліції за фактом перевищення службових повноважень, що супроводжувалося насильством, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за ознакою злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня