Чому комуністи хочуть залишити Україну без кредитів?

Як відомо, економічна ситуація в Україні вкрай важка. І багато чого залежить від того, чи зможе держава притягнути на свою територію так звані «дешеві гроші» – кредити під невеликі відсотки, які дали б змогу пережити кризу та вийти з неї із найменшими втратами.
Відомо також, що крім МВФ багатомільярдні суми Україні досі ніхто не давав. Щоправда, якщо не зважати на Росію, котра нещодавно вже позичала менше, на більш короткі терміни та під більші відсотки. Тож наразі важко знайти альтернативу співпраці з МВФ. І в цей момент голова фракції комуністів у Верховній Раді Петро Симоненко за звичкою пропонує провести в Україні референдум щодо відмови співпраці з МВФ.

Мусимо зауважити, що для комуністів та їх послідовників Міжнародний валютний фонд – ворог номер один поза межами України. Чому? Та тому, що в МВФ сидять капіталісти, на яких вірні марксисти звикли усіх собак навішувати. Так, якимось чином в Україні розповсюдився міф, що це через МВФ не підвищують зарплати і пенсії, хоча міжнародний фонд вимагав лише, аби був приведений в порядок увесь державний фінансовий баланс. Звісно, легше звинуватити МВФ, аніж виказати нікчемність української влади. Також легше заморозити зарплати і пенсії, аніж урізати витрати на утримання бюрократичних апаратів та ті статті бюджетів, що призначені для «дерибанів».

Що ж би нас очікувало у разі, якби співпраця з МВФ таки припинилася? По-перше, Україна мусила б або погодитися на гіперінфляцію, або просити гроші у Росії (менші суми й на справді кабальних умовах). Якщо ні – треба заморожувати курс гривні відносно інших валют. В результаті гривня за короткий час втратить свою конвертованість та стане аналогом радянського рубля. Що далі? А далі: усім виплачуватимуть зарплати та пенсії, які зростатимуть з року в рік. Ось тільки товарів на полицях магазинів буде чимдалі менше і менше. Натомість з’являться черги з бажаючих придбати будь-що за «дерев’яну» гривню. І головне, ніякі капіталюги більше не затягуватимуть зашморги на шиях українських трудящих, як каже Симоненко. Ну повний комуністичний рай!

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня