Гриценко: Янукович може отримати набагато більше повноважень, ніж Кучма

Гриценко: Янукович може отримати набагато більше повноважень, ніж КучмаЛідер партії Громадянська позиція Анатолій Гриценко вважає, що після скасування політичної реформи 2004 року Президент України Віктор Янукович через зміну законодавства буде намагатися збільшити президентські повноваження порівняно з тими, які передбачені Конституцією 1996 року.

Таку думку Гриценко висловив в своєму персональному блозі.

“Через кілька днів Янукович спробує провести через Раду новий закон Про Кабінет міністрів України № 7208. Насправді – це закон про систему влади в Україні, влади Януковича “, – сказав Гриценко.

За його словами, запропонований законопроект вносить зміни до тридцяти двох чинних законів і кодексів. Метою ж цих змін, на переконання народного депутата, є не тільки приведення їх у відповідність з Конституцією 1996 року.

“Янукович хоче отримати набагато більше повноважень, ніж їх мав Кучма”, – впевнений Гриценко.

За його словами, свого часу Кучма міг звільнити Генерального прокурора за законом певним вичерпним переліком підстав, тоді як Янукович пропонує звільняти генпрокурора “також з інших підстав”.

“Колір прокурорської краватки, наприклад, не сподобався, дрес-код – штука серйозна! “Інші підстави” для відставки високих посадових осіб, крім прокуратури, Янукович включає і в інші закони. Що ж, Янукович навчив Медведєва, як підкорити столицю без виборів – тепер Медведєв буде вчити Януковича, як звільняти чиновників з формулюванням “у результаті втрати довіри Президента”, – вважає Гриценко.

Також народний депутат нагадав, що за Кучми СБУ була “підпорядкована Президенту і підзвітна Верховній Раді”, а тепер керівник держави пропонує залишити СБУ виключно Президенту.

“Ніякої підзвітності – нікому! Вилучаються вимоги закону про СБУ щодо інформування Ради, обов`язку відповідати на запити депутатів, тимчасових і постійних комісій. Такі ж зміни вносяться до закону про Війська урядового зв`язку, як їх раніше називали, а тепер – Державної служби спецзв`язку і захисту інформації. Ніякого парламентського контролю! Навіть формального звіту в кінці року в письмовій формі. А тим часом Лавринович з Грищенком будуть розповідати нам і Брюсселю про приведення українського законодавства у відповідність з європейськими нормами”, – зазначив Гриценко.

За його словами, законопроектом також передбачається надання права Президентові призначати і звільняти заступників голови податкової служби, а також перерозподіляти як державний, так і місцеві бюджети – до області, району, міста і села включно, перекидаючи кошти з однієї програми на іншу, як завгодно без будь-якого погодження з Бюджетним комітетом Верховної Ради.

“Про таке Кучма і не мріяв! Якщо не забули, при Кучмі саме опозиції віддавали контроль за розподілом і перерозподілом бюджету (Бюджетний комітет очолювали Тимошенко, Турчинов, Порошенко). Янукович вирішив, що ні “чужим”, ні “своїм” депутатам нема чого контролювати розподіл бюджетних коштів”, – зазначив нардеп.

Як повідомлялося, прийняття Конституційним судом рішення про скасування поправок до Конституції від грудня 2004 року означає повернення чинному президентові повноважень, які мав президент Леонід Кучма у період з 1996 по 2004 рік.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня