Симоненко: КПУ є опозицією, яка тимчасово співпрацює з Партією регіонів

Симоненко: КПУ є опозицією, яка тимчасово співпрацює з Партією регіонівКомуністична партія України – опозиційна партія, яка тимчасово співпрацює з Партією регіонів, сказав лідер КПУ Петро Симоненко сьогодні в Донецьку на прес-конференції.

“У нас з Партією регіонів не союз, у нас тимчасове сьогодні співробітництво для вирішення конкретних питань. Скільки триватиме це, важко сказати”, – сказав лідер КПУ.

Він наголосив, що сьогодні до кінця опозиційною партією є тільки Компартія України, яка в умовах економічної кризи прийняла рішення співпрацювати з партією влади – Партією регіонів, ідеологічно іншою політичною силою.

“Сьогодні опозицією є ми, ну, і частина ще деяких” лівих “, які можуть до цього мати відношення, тому що не всі” ліві “організації мають маргінальний характер. У цій частині лише Комуністична партія в опозиції”, – пояснив Симоненко.

При цьому він додав: “Якщо розглядати питання про політичну боротьбу, а зміст її – це боротьба за владу, Компартія однозначно в опозиції до капіталу, і в тому числі до Партії регіонів”.

“Якщо говорити про політичну опозицію, ми маємо зовсім іншу програму, ніж Партії регіонів, ми ідеологічно різні політичні сили”, – сказав Симоненко, зазначивши, що входження КПУ в парламентську більшість є лише “тактикою нашої боротьби в парламенті”.

“Ми будемо максимально сьогодні використовувати коаліцію, чи більшість до того часу, поки будемо мати можливість впливати і виконувати те завдання, яке поставили перед собою – захищати трудящих та їхні інтереси через законотворчу діяльність, і, природно, впливати на Кабінет міністрів”, – заявив лідер КПУ, наголосивши, що комуністи вийдуть з коаліції, у разі неможливості здійснення цього.

Симоненко ще раз пояснив, що Компартія прийняла “дуже політично зважене рішення – участь в коаліції”.

За його словами, КПУ, вступаючи в більшість, “прийняла рішення активної, а не пасивної позиції в парламенті, тому що поза парламентською коаліцією – це пасивна участь, це критика, а не прийняття рішень”.

Як повідомлялося, 4 жовтня у Верховній Раді лідери трьох фракцій – ПР, Компартії і Блоку Литвина – підписали нову угоду про формування парламентської більшості Стабільність і реформи. 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня