Хроніки вільного вибору. Одесити не гірші за інших – теж перевиконали план по бюлетеням

Після Харкова, Тернополя та Івано-Франківська зайві бюлетені виявили в Одесі. На замовлення виборчкому надрукували мільйон бюлетенів, це на 250 тисяч більше, ніж зареєстрованих виборців у місті.
В Одесі на замовлення міської територіальної виборчої комісії перед місцевими виборами надруковано мільйон бюлетенів, що більше ніж на чверть перевищує кількість виборців міста.

Про це сказано в заяві представника Комітету “За відкриту демократію” Брайана Меффорда за результатами проведеної оцінки передвиборчої ситуації в Одесі.

“Це порушення законодавства України, оскільки ним регламентовано виготовлення певної кількості бюлетенів додатково, проте це більша кількість, що ставить під сумнів справжню мотивацію ТВК”, – сказав він.

Він додав, що “подібні приклади виготовлення надмірної кількості бюлетенів відмічені в Харкові та в Івано-Франківську”.

Нагадаємо, це вже друга заява представника Комітету “За відкриту демократію” Меффорда. На думку міжнародного спостерігача, передвиборна ситуація в Одесі є “найгіршою з 2002 року: існує реальна загроза, що ці місцеві вибори відкинуть далеко назад українську демократію з погляду на її надбання й чесності в проведенні виборів”.

“Утім, ми все ж сподіваємося, – відзначив він, – що за умови вчасного звернення уваги до цих проблем місцеві органи влади й виборчі комісії в Одесі зроблять все необхідне для виправлення виниклих проблем і забезпечення того, щоб остаточні результати виборів правдиво відображали волю виборців”.

“Враховуючи наявні проблеми у передвиборчому середовищі, – резюмував Меффорд, -комітет “За відкриту демократію”, який здійснює моніторинг виборів щодо їх відповідності міжнародним демократичним стандартам і нормам, ухвалив рішення направити більшу частину своєї місії для спостереження за виборами в Одесі”.

Як повідомлялося раніше, Всеукраїнське об`єднання “Свобода” заявило, що 25 жовтня в Івано-Франківську в приміщенні видавництва “Кубекс” члени територіальної виборчої комісії виявили 111 тисяч фальшивих бюлетенів на вибори Івано-Франківської обласної ради в багатомандатному виборчому окрузі та 80 тисяч за одномандатними мажоритарними округами області.

До того, про виявлення фальшивих бюлетенів у Харківській і Хмельницькій областях заявляла партія “Батьківщина”. На поліграфічному комбінаті в Харкові було надруковано 12700 зайвих бюлетенів. У МВС це пояснили технологічним процесом їх виробництва – цей тираж – розгінний, для того, щоб фарба вийшла на передбачений стандарт.

Джерело: Аратта. Вікно в Україну

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня