Порушення на виборах: БЮТ вимагає створити в Раді слідчу комісію і заслухати Медведька. ПР – проти

Порушення на виборах: БЮТ вимагає створити в Раді слідчу комісію і заслухати Медведька. ПР - протиФракція БЮТ наполягає на включенні до порядку денного засідання парламенту питання про створення тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів перешкоджання участі у виборчому процесі опозиції.

Про це заявив перший заступник голови фракції Андрій Кожем`якін на погоджувальній раді керівників комітетів і фракцій у понеділок у Києві.

“Фракція БЮТ наполягає на включенні до порядку денного проекту постанови № 7119 про створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів блокування державними установами участі у виборчому процесі політичної опозиції”, – сказав він.

Також БЮТ пропонує заслухати у п`ятницю під час “години уряду” генерального прокурора України Олександра Медведька, заявив перший заступник глави фракції Андрій Кожем`якін.

“У зв`язку з тим, що відбулися вибори до місцевих рад, і є багато питань про порушення законодавства, а також спроби надрукувати фальшиві бюлетені, ми хотіли б послухати генерального прокурора, щоб він дав інформацію, як його підлеглі забезпечували законність під час виборів 31 жовтня”, – сказав він.

У свою чергу фракція Партії регіонів у Верховній Раді просить голову парламенту Володимира Литвина не допустити, щоб парламент розглядав створення тимчасових слідчих комісій без висновків і рекомендацій профільних комітетів.

“Я просив би всіх колег, які займаються внесенням документів: перш ніж вносити ці документи щодо створення ТСК на розгляд до сесійної зали, скеровувати їх до відповідних комітетів і отримувати схвалення або несхвалення цих комітетів. Володимире Михайловичу (Литвин), тільки після цього ставити їх на розгляд в сесійній залі”, – сказав Єфремов.

Крім цього, Єфремов наголосив на необхідності конструктивної роботи представників опозиційних сил у парламенті.

Голова ПР в Раді вкотре зауважив, що фракції, які входять до більшості, згодні на те, щоб порядок денний по середах пленарних днів формувався опозицією, а також щоб опозиція мала право ініціювати заслуховування інформації тих чи інших членів Кабінету міністрів, натомість вимагаючи лише відмовитися від блокування роботи парламенту.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня