Ъ: БЮТ не зміг зібрати 150 підписів за відставку Азарова

Ъ: БЮТ не зміг зібрати 150 підписів за відставку АзароваНародні депутати фракції БЮТ вчора повідомили, що не змогли зібрати 150 підписів, необхідних для ініціювання відставки уряду Миколи Азарова. Прихильників Юлії Тимошенко не підтримала більша частина опозиційної фракції НУ-НС, повідомило видання КоммерсантЪ-Украина в статті Тест на неміцність.

Про те, що опозиційним фракціям не вдалося зібрати 150 підписів для ініціювання відставки уряду Миколи Азарова, вчора заявив перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем`якін. “З нашої фракції підписалися 114 осіб, а колеги з НУ-НС дали тільки 10 підписів”, – розповів він.

У своєму матеріалі видання нагадало, що збір підписів за відставку уряду фракція БЮТ почала 18 жовтня. Виступивши з такою ініціативою, прихильники екс-прем`єра Юлії Тимошенко висловили надію на те, що їх підтримають і незадоволені діяльністю нинішнього Кабінету міністрів депутати більшості.

Крім того, зазначив Ъ, опозиціонери також не приховували, що основною метою заходу є “дискусія в сесійній залі” про діяльність уряду. “Якщо ми зберемо 150 підписів, це вже буде нашою невеликою перемогою, – стверджував заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв. – Навіть у цьому випадку наша місія буде частково виконана, бо тоді опозиція як ініціатор цього питання отримає можливість виступити з 45-хвилинною промовою і почати відкриту дискусію”. З самого початку представники Партії регіонів скептично поставилися до ініціативи БЮТ, називаючи її піаром. “Цей збір підписів не вартий і виїденої яєчної шкаралупи, і нічого, крім порожнього піару, не принесе”, – нагадало видання слова заступника глави фракції ПР Вадима Колесніченка.

КоммерсантЪ зазначив, що процес збору підписів за відставку уряду з самого початку не був позбавленим таємничості, супроводжувався суперечливими заявами і діями опозиціонерів. Наприклад, 21 жовтня, виступаючи на засіданні опозиційного уряду, Сергій Соболєв повідомив, що прізвища депутатів, що підписалися, буде оприлюднено на наступний день, 22 жовтня. При цьому він наголосив, що ініціативу зі збору підписів підтримала фракція Наша Україна-Народна самооборона. “НУ-НС і зараз продовжує збирати підписи”, – запевняв Соболєв. Того ж дня глава фракції НУ-НС Микола Мартиненко спростував інформацію свого колеги: “Наша фракція не приймала на засіданні рішення щодо збору підписів за відставку уряду, для цього необхідно, щоб зібралася політрада”. 22 жовтня обіцяне Сергієм Соболєвим оприлюднення списку депутатів не відбулося. Тоді фракція БЮТ блокувала парламентську трибуну.

Учора члени фракції НУ-НС коментували ситуацію зі збором підписів неохоче і по-різному, пише видання. “Народні депутати від Української народної партії (УНП; є суб`єктом НУ-НС) не підписувалися під цим документом, оскільки це передвиборний піар партії Батьківщина. Ми проти “шоу-показів” Юлії Тимошенко і виступаємо за те, щоб опонувати уряду, пропонуючи свої альтернативи”, – сказав голова УНП, народний депутат Юрій Костенко. “А я особисто поставив свій підпис, хоча За Україну!, депутати якої входять в НУ-НС, не брала консолідованого рішення з цієї проблеми”, – заявив член групи За Україну! Ярослав Кендзьор.

Андрій Кожем`якін вважає процес збору підписів за відставку уряду “тестом” для партій, які декларують свою опозиційність. “Ініціювання відставки Азарова – це тест для опозиції. Знаєте, як у навчальних закладах: витримав – йдеш далі, не витримав – сходи з дистанції”, – сказав бютівець виданню.

Коли видання поцікавилося у нього, чи не є провал ініціативи про ініціювання відставки Кабміну свідченням наявності в парламенті проурядової конституційної більшості більш ніж в 300 голосів, Кожем`якін сказав: “Я хочу вам сказати, що, на мій погляд, конституційна більшість у них вже є” .

Наявність в Раді конституційної більшості вчора Коммерсанту побічно підтвердили і в Партії регіонів. “У парламенті з`являється все більше розумних людей, які хочуть стабілізації в країні, і відсутність 150 підписів – тому свідчення, – заявив виданню заступник голови фракції ПР Юрій Самойленко. – Це люди, які не зациклені на своїх політичних амбіціях, а думають про долю держави”.Цей матеріал опубліковано на Корреспондент.net у рамках партнерської угоди з газетою Коммерсантъ-Украина.


 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня