Тарас Чорновіл дав згоду на ексгумацію тіла свого батька

Тарас Чорновіл дав згоду на ексгумацію тіла свого батькаНародний депутат Тарас Чорновіл (позафракційний) дав згоду на проведення ексгумації тіла свого батька, лідера партії Народний рух України В`ячеслава Чорновола в рамках розслідування справи за фактом його загибелі.

Про це повідомив перший заступник генерального прокурора, кандидат у генпрокурори Віктор Пшонка під час свого виступу в Раді.

“На сьогодні є дозвіл сина Чорновола Тараса Чорновола на ексгумацію його батька”, – сказав він.

При цьому Пшонка наголосив, що Чорновіл дав письмову згоду на ексгумацію згідно із законодавством.

Заступник генпрокурора зазначив, що всі необхідні експертизи будуть проводитися, і вони ляжуть в основу розслідування цієї справи.

Нагадаємо, В`ячеслав Чорновіл загинув в автомобільній катастрофі в травні 1999 року неподалік від Києва.

Слідство встановило, що причиною загибелі Чорновола став нещасний випадок, проте з часом розслідування справи було відновлено. У березні минулого року Генпрокуратура повністю реабілітувала водія В`ячеслава Чорновола Євгена Павлова, якого звинувачували у порушенні правил дорожнього руху, що призвели до смерті Павлова і Чоpновола.

23 січня 2009 народні депутати Кендзьор і Стойко заявили, що мають дані від свідків про те, що В`ячеслав Чорновіл і його водій Євген Павлов після зіткнення з вантажівкою були живими, але їх “добив” кастетом невідомий чоловік. Обставини ДТП, в якій загинув В`ячеслав Чоpновіл, досі розслідує Генеральна прокуратура України.

Син Чорновола, народний депутат Тарас Чорновіл відкликав свою згоду на ексгумацію тіла батька. Пізніше він пояснив, що погодиться на її проведення після виборів президента, призначених на 17 січня. Це, на думку Чорновола-молодшого, дозволить уникнути спекуляцій навколо смерті його батька.

***

В`ячеслав Чорновіл відомий як один із засновників Народного Руху України за перебудову, також він був одним з ініціаторів створення в Україні у 1976 році правозахисної організації Української Гельсінської групи.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня