Ъ: БЮТ хоче посилити вплив Ради на СБУ

Ъ: БЮТ хоче посилити вплив Ради на СБУНародний депутат України від фракції БЮТ Олександр Скибінецький 5 листопада зареєстрував законопроект, що посилює контроль Верховної Ради над діяльністю Служби безпеки. У Партії регіонів погоджуються з тим, що такий контроль необхідний, але підтримувати пропозицію опозиції поки не мають наміру, повідомило видання КоммерсантЪ-Украина в статті СБУ переводять на службу парламенту.

Глава підкомітету Верховної ради з питань державної безпеки Олександр Скибінецький у п`ятницю зареєстрував законопроект Про внесення змін до закону Про Службу безпеки, що передбачає посилення парламентського контролю над діяльністю СБУ, який було фактично знівельовано після приведення законодавства у відповідність до чинної Конституції.

Як зазначає газета в своїй статті, документ передбачає згоду Ради на призначення голови СБУ чи його звільнення (зараз голова СБУ призначається і звільняється президентом одноосібно).

“Президент не наділений повноваженнями призначати на посади та звільняти з посад керівний склад правоохоронних органів, у тому числі Служби безпеки. Для належного функціонування системи “стримувань і противаг” у вирішенні кадрових питань, які не врегульовано основним законом, спільно з президентом має брати участь парламент”, – говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

Скибінецький перераховує підстави для звільнення голови СБУ, серед них – порушення вимог щодо несумісності посад і “встановлення невідповідності голови СБУ займаній посаді”.

Відповідно до законопроекту, члени профільного парламентського комітету наділяються повноваженнями здійснювати контроль над СБУ, зокрема, брати участь у колегіях СБУ, отримувати доступ до матеріалів з кадрових питань, проводити обговорення і повідомляти свою думку президентові і голові СБУ щодо кандидатур на призначення чи звільнення заступників голови СБУ та голів регіональних органів СБУ.

Секретар комітету Верховної ради з питань нацбезпеки і оборони Юрій Самойленко (Партія регіонів) вважає ініціативу свого колеги доцільною. “Законопроект правильний – парламентський контроль справді необхідний. Але зараз триває робота над президентським законопроектом Про Службу безпеки, тому поки дійде черга до цього законопроекту, буде внесено президентський”, – сказав Коммерсанту Самойленко.

Водночас, за його словами, поки невідомо, чи з`являться перераховані норми в президентському документі. Ъ зазначив, що варіант законопроекту Про Службу безпеки, підготовлений відомством, не передбачає додаткових можливостей для здійснення контролю з боку Ради.


 

Цей матеріал опубліковано на Корреспондент.net у рамках партнерської угоди з газетою Коммерсантъ-Украина.


 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня