Директор держархіву Сумської області: Мене хочуть звільнити за дослідження Голодомору і УПА

Директор держархіву Сумської області: Мене хочуть звільнити за дослідження Голодомору і УПАДиректор державного архіву Сумської області, голова Сумської районної організації партії За Україну! Геннадій Іванущенко заявляє, що влада намагається його звільнити за дослідження Голодомору і визвольного руху в Сумській області.

Про це повідомилив партії За Україну!.

“Я постійнопрацюю над темою українського визвольного руху в Сумській області. Ми вжесклали хронологію ХХ ст. По визвольному руху. Ми видали перший том збірникадокументів Українське відродження 1917-1920 рр.. На Сумщині, вже вийшли дватоми про ОУН-УПА в Сумській області. Далі готуємо до видання працю проповстанський рух 1920-1930-х рр.., і вже на підході праця про дисидентівІнакомислення на Сумщині “, – зазначив історик.

При цьому він наголосив,що очолюваний ним архів є єдиним обласним архівом, який не просто пропрацювавматеріали про Голодомор і визвольному русі, а оцифрував їх. “Це значнополегшує роботу дослідників. Крім того, ми створили потужний інтернет-ресурс,де ці матеріали доступні в електронному вигляді”, – зауважив Іванущенко.

“Тобто, миведемо системну роботу з відновлення історичної пам`яті. Напевно, це певнимособам з влади не подобається”, – зазначив історик.

Іванущенко такожрозповів, що на початку липня його викликали в Сумську облдержадміністрацію”на розмову”, де сказали, що голова адміністрації знайшов на йогомісце іншу людину, і запропонували написати заяву про звільнення за власнимбажанням.

“Явідмовився, і сказав, що не граю в такі ігри. Після цього мені сказали, щозвільнять іншим способом. Це почалося вже буквально через місяць – стали шукатипричини, направляти перевірки. В результаті мені винесли догану за поганузбереженість документів, на що достатніх коштів, звичайно, адміністрація невиділяє, і на наші звернення з цього приводу не реагувала “, – сказавІванущенко.

“Менісказали люди, близькі до керівництва області, що справжні причини нападок намене пов`язані з дослідженням Голодомору і, перш за все, українськоговизвольного руху. Влада наївно вважає, що коли поставить на моє місце своюлюдину, то встановлять контроль над історією”, – підсумував головаСумської районної організації За Україну!.

Як повідомлялося,8 вересня Співробітники Служби безпеки України затримали вченого, директораЛьвівського Національного музею меморіалу пам`яті жертв окупаційних режимівТюрма на Лонцького Руслан Забілий.

Сам Забілийповідомив, що співробітники СБУ без його дозволу вилучили у нього ноутбук і дважорсткі диски, де зберігався весь масив матеріалів, які стосуються діяльностіОУН-УПА.

У свою чергу вСБУ заявили, що Забілий є співробітником СБУ і був затриманий за підозрою врозголошуванні державної таємниці.

14 вересня Службабезпеки України провела обшуки в кабінетах співробітників Національного музеюТюрма на Лонцького у Львові. У результаті з кабінетів вчених були вилучені дваноутбуки, один жорсткий диск, паперові копії історичних документів, повідомили вЦентрі дослідження визвольного руху.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня