Заступник голови ЦВК стурбований зволіканням КС з розглядом звернення ЦВК про терміни проведення виборів Ради

Заступник голови ЦВК стурбований зволіканням КС з розглядом звернення ЦВК про терміни проведення виборів РадиЗаступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера стурбований зволіканням Конституційним Судом з розглядом конституційного звернення комісії, в якому та просила розтлумачити положення частини 1 статті 76 Конституції щодо термінів проведення чергових виборів Ради.

Про це йдеться устатті Магери на сайті Главком..

“Ми просилиКС дати чітку відповідь, коли, згідно з чинної Конституцією, в Україні повиннівідбутися чергові парламентські вибори. На даний момент ми очікуємо не тількивідкриття провадження за нашим поданням, але і ухвалення рішення”, – пишеАндрій Магера.

Він також наголосив,що його “як члена ЦВК, зараз дуже турбує те, що три тижні з моментунаправлення нашого подання до КС щодо визначення дати чергових парламентськихвиборів уже минув, а, на жаль, провадження ще навіть не відкрито”.

Магера при цьомунаголосив на важливості даного питання для правової визначеності початкувиборчого процесу.

Крім цього, він наголосив,що якщо найближчим часом КС дасть позитивний висновок щодо конституційностізаконопроекту № 7265, згідно з якою чергові вибори Ради повинні проводитися востанню неділю жовтня 2012 року, то це не матиме прямого впливу на визначеннядати парламентських виборів, оскільки конституційний процес на цьому етапі незавершується.

Зокрема,заступник голови ЦВК нагадав, що цей процес завершується його ухвалення нанаступній черговій сесії 300 голосами депутатів Ради, підписанням Президентомта офіційним оприлюдненням.

У зв`язку з цимпри наявності всіх перерахованих умов зміни до Конституції, зокрема щодотерміну повноважень діючого складу парламенту, можуть набути чинності не раніше1 лютого 2011 року.

Таким чиномМагера наголосив, що на даний момент норми Конституції в редакції 1996 рокууповноважують Раду працювати до 2011 року.

Нагадаємо, що 9листопада, Конституційний суд України почав розгляд справи про конституційністьзаконопроекту № 7265, згідно з якою чергові вибори Верховної Ради повинніпроводитися в останню неділю жовтня 2012 року.

За матеріалами: Українські новини,Главком

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня