Генпрокурор прокоментував порушення справи проти Луценка і виклик на допит Турчинова

Генпрокурор прокоментував порушення справи проти Луценка і виклик на допит ТурчиноваГенеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив про відсутність політичних підстав у порушенні кримінальної справи стосовно екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

“Дійсно, є така кримінальна справа. Вона розслідується Головним слідчим управлінням Генпрокуратури. Є факт. Давайте йти від фактів. Був водій? Був водій. Не значився він раніше в міліції? Не значився. Цьому факту дана правова оцінка. Жодної політики – факт є , і він підтверджений документально, де-юре. Давайте правову оцінку давати фактам, які існують в дійсності”, – сказав Пшонка сьогодні на прес-конференції.

Відповідаючи на питання, чи дійсно в рамках розслідування цієї кримінальної справи вчора був викликаний на допит колишній перший віце-прем`єр-міністр Олександр Турчинов, генпрокурор сказав: “Ні, він був викликаний за зовсім іншими обставинами”. У той же час генпрокурор сказав, що в рамках розслідування кримінальної справи стосовно Луценка “є питання і до колишнього першого віце-прем`єра, і він повинен відповісти на ці питання”.

Разом з тим, за словами Пшонки, до Турчинова є питання щодо деяких кримінальних справ, в рамках розслідування яких, відповідно до чинного законодавства, проводилися допити. При цьому він не уточнив, які справи має на увазі.

Нагадаємо, 11 листопада Турчинов був викликаний на допит в ГСУ Генпрокуратури. Перед допитом він заявив, що не знає, в якій справі його викликали, і зазначив, що вбачає в цьому політичне підґрунтя, а після допиту сказав, що слідчий допитував його як свідка у справі за обвинуваченням екс-голови МВС Юрія Луценка в розкраданні коштів.

Напередодні партія Юлії Тимошенко заявила, що Генпрокуратура отримала завдання активізувати переслідування Батьківщини. “Віктор Янукович дав пряму вказівку своєму генеральному куму Віктору Пшонці (генеральний прокурор України) посилити переслідування опозиції і розгромити Батьківщину”, – наголошується в заяві. Автори заяви також запевнили, що найближчим часом Пшонка значно активізує діяльність прокуратури у справах проти опозиціонерів, і що першим в його списку значиться саме Турчинов.

9 листопада стало відомо, що стосовно Юрія Луценка порушено кримінальну справу за ст. 191 ч.3 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). З Луценка взята підписка про невиїзд. 9 листопада після допиту в ГПУ екс-міністр заявив, що справа, порушена проти нього, є результатом його політичної та міліцейської діяльності.

Генпрокуратура інкримінує екс-голові МВС привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Мова йде про нарахування зайвих 40 тисяч гривень пенсії водієві екс-міністра. Луценко перебуває на підписці про невиїзд.

10 листопада БЮТ і партія Батьківщина заявили про свою підтримку і солідарність з екс-міністром Луценком. Автори заяви зазначили, що порушення кримінальної справи проти екс-голови МВС і обрання запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд “дуже схожі на подяку нового генерального прокурора Пшонки своєму кумові Януковичу за призначення на цю посаду”. У той же день Луценко повідомив, що оскаржив порушення проти нього кримінальної справи.

27 жовтня повідомлялося, що Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень посадовими особами Міністерства внутрішніх справ під час перебування міністром Луценком.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня