Експерти розповіли, навіщо Янукович призначив Балогу міністром

Експерти розповіли, навіщо Янукович призначив Балогу міністромПолітолог Михайло Погребінський вважає, що Віктора Балогу включили до вертикалі влади, щоб одержати від нього контроль над деякими депутатами Верховної Ради і місцевих рад. У свою чергу народний депутат Тарас Стецьків переконаний, що ціна призначення Балоги главою МНС – створення в облраді Закарпаття коаліції Єдиного центру і Партії регіонів. Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable{mso-style-name:”Обычная таблица”;mso-tstyle-rowband-size:0;mso-tstyle-colband-size:0;mso-style-noshow:yes;mso-style-parent:””;mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;mso-para-margin:0cm;mso-para-margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:10.0pt;font-family:”Times New Roman”;mso-ansi-language:#0400;mso-fareast-language:#0400;mso-bidi-language:#0400;}

 “Я вважаю, що це призначення цілкомперебуває у руслі головної лінії управлінської ідеології Партії регіонів ікоманди Януковича”, – сказав Погребінський.

Він пояснив, що “значення цієї лінії полягає у тому, що потрібномаксимально спростити процедури і скоротити всілякого роду трансакції”.

“Річ у тім, що ходять там якісь депутати, які слухають команди Балоги у парламенті.Треба з ними домовлятися або з Балогою домовлятися зараз, після місцевихвиборів, які, мабуть, були цим самим тестом: чи залишається в грі Балога? Отвін показав, що залишився у грі, що одержав контроль над однією областю. А водній з областей без нього Партії регіонів складно створити більшість”, -констатував Погребінський.

Політолог вважає, що в цьому випадку було реалізовано такий сценарій: “Єпроста думка: включити Балогу у схему вертикалі влади і одержати від ньогоконтроль над депутатами і парламенту, і місцевих рад. І це, видно, було умовоюотримання крісла міністра. А то, що він свого часу критикував “регіоналів”,говорив: не піду в міністри. Ну, хто всерйоз до цього ставився?”.

При цьому експерт висловив думку, що Балога є “людиною позаідеологічною”.”І ставлення самої Партії регіонів до ідейних засад поглядів тієї чи іншоїлюдини ніколи не було таким критично важливим. Інакше б не гуляла туди-сюди зпартії і знову в партію Богословська, інакше не сиділа б на місці секретаряРади національної безпеки і оборони Богатирьова– була б давно звільнена. Це дляних не є принциповим. У цьому значенні – цілком природне призначення”, -резюмував Погребінський.

У свою чергу, Тарас Стецьків зазначив, що ціна за посаду міністра з питаньнадзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідківЧорнобильської катастрофи для одного з лідерів партії Єдиний Центр ВіктораБалоги – створення в обласній раді Закарпаття коаліції Єдиного Центру і Партіїрегіонів, а також можливий перехід кількох народних депутатів від цієї партії упарламентську більшість.

“Балога банально розміняв посаду для себе особисто на такі домовленості…Балога зробив це абсолютно цинічно і примітивно”, – сказав нардеп.

За його словами, для ПР досить важливо мати контрольовану більшість “вобласній раді Закарпаття, яку “регіонали” програли Єдиному Центру”. Депутатдодав, що Партії регіонів потрібні такі більшості й у інших радах області. “Цедля них принципово”, – додав Стецьків.

Водночас він вважає, що на роботу парламенту такі домовленості ніяк невплинуть, оскільки крім “балогівських людей є 260 з копійками депутатів, котріголосують в парламентській більшості”.

Також Стецьків зазначив, що цим призначенням фракції Блоку Литвина іКомпартії “знову обійшли, але вони будуть мовчати”, бо “їм нема куди йти”. На йогодумку, призначення Балоги і можливе приєднання “балогівських людей” допарламентської більшості – формальне чи просто голосування за законопроекти –послабило позиції Блоку Литвина і комуністів. “Ще комуністи можуть рипнутися,бо вони хоча б можуть самостійно в парламент пройти, а Литвина пісенька ужепроспівана… І він (голова ВР Володимир Литвин ) все буде мовчки ковтати”, -сказав Стецьків.

Як повідомлялося, сьогодні, 12 листопада, президент України Віктор Януковичпризначив Віктора  Балогу головою МНС.

 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня