МВС має намір замінити внутрішні і закордонні паспорти українців

МВС має намір замінити внутрішні і закордонні паспорти українцівМіністерство внутрішніх справ України планує почати впровадження закордонних паспортів з біометричними даними власника в 2012 році. Також МВС має намір поступово замінити внутрішні паспорти громадян України Id-картами.

Про це сьогодні, 18 листопада, на брифінгу в Києві повідомив директор Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України Євген Мамонов.

“Внутрішній паспорт морально і технічно застарілий. Є доручення керівництва держави на цю роботу (по можливій заміні документів – ред.)”, – зазначив директор департаменту.

“Ми розробляємо заходи щодо введення id-карти”, – сказав Є. Мамонов.

Разом з тим, він наголосив, що поки невідомо, чи буде вноситися в цей пластиковий документ чіп з біометричними даними.

Він також повідомив, що МВС планує почати впровадження закордонних паспортів з біометричними даними власника.

За його словами, Кабінет міністрів затвердив план роботи в даному напрямку.

“План реалізації розрахований на 4-й квартал цього року, після будуть прописані всі інші документи, які повинні бути прийняті, зокрема, законодавче, фінансове, технічне забезпечення. Якщо ми закінчимо цю роботу в 2011 році, то, можливо, приступимо до реалізації у другій половині 2012 року “, – сказав Мамонов.

Він зазначив, що в рамках прийнятої концепції в Україні для громадян планується ввести два індивідуальних документа: перший – з біометричними даними для виїзду за кордон, другий – ID-карта для внутрішнього користування.

Водночас, Мамонов зазначив, що поки не вирішено питання, чи буде вноситися біометрія в ID-карту. “Це питання буде розглянуто, але поки це не передбачається”, – сказав він.

При цьому Мамонов звернув увагу на той факт, що в 91 країні світу вже використовуються закордонні документи з індивідуальними біологічними даними власника. Зокрема, зазначив він, в одних країнах в спеціальний електронний чіп заносяться відбитки пальців людини, в інших країнах – ДНК, райдужна оболонка, форми вушних раковин тощо.

За словами Мамонова, в Україні планується заносити в цей чіп відбитки пальців.

За його словами, заміну існуючих внутрішніх паспортів у разі введення ID-картки не планується проводити одномоментно, а впроваджувати нові документи передбачається у міру закінчення терміну дії старих паспортів.

Але перш за все, наголосив Мамонов, щоб почати виготовляти і видавати вказані документи, необхідно внести низку суттєвих змін до чинного законодавства.

Id-карта – ідентифікаційна смарт-карта формату водійського посвідчення. У низці країн вона є первинним посвідченням особи і дійсна в межах окремої держави.

 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня