Член ЦВК: Немає підстав взагалі говорити про які-небудь вибори в 2011 році

Член ЦВК: Немає підстав взагалі говорити про які-небудь вибори в 2011 роціЧлен Центральної виборчої комісії України Михайло Охендовський заявив, що не бачить юридичних підстав для того, щоб Центрвиборчком 22 листопада оголосив про початок виборчої кампанії з виборів Верховної Ради.

“Немає жодних юридичних підстав говорити про те, що 22 листопада має бути оголошено початком будь-якого виборчого процесу, оскільки немає підстав взагалі говорити про які-небудь виборах в 2011 році”, – сказав Охендовський.

Він додав, що в разі прийняття Радою в цілому законопроекту, схваленого Конституційним судом, можна буде стверджувати, що наступні вибори до парламенту відбудуться 28 жовтня 2012 року, а президента – 29 березня 2015 року.

“Для Центральної комісії важливо, що в мотивувальній частині свого висновку КС зазначив, що на останніх виборах народних депутатів і вибори президента право обирати і бути обраним було реалізовано громадянами на умовах 5-річного терміну періодичності виборів”, – сказав член ЦВК.

Охендовський наголосив, що особисто для нього з цього висновку слідує: нинішній склад Ради 6 скликання був обраний на 5-річний термін. Таким чином, на його думку, розмови про необхідність проведення виборів Ради 27 березня 2011 мають виключно політичний характер. “Абсолютно зрозуміло, що станом на 27 березня 2011 року Верховна Рада буде працювати тільки 3,5 року з відведених їй 5 років”, – сказав член ЦВК.

Він також висловив надію на те, що рішення КС від 18 листопада стане підставою для досягнення політичного консенсусу в питанні проведення наступних парламентських виборів.

Нагадаємо, сьогодні Конституційний суд оприлюднив прийняте 18 листопада рішення, яким визнав законопроект № 7265 про внесення змін до Конституції таким, що відповідає Конституції, яким пропонується закріпити, що чергові вибори парламенту проводяться в останню неділю жовтня 2012 року. Після цього Рада попередньо схвалила 305 голосами відповідний законопроект.

Раніше заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера спрогнозував, що 22 листопада ЦВК проведе своє засідання для розгляду питання оголошення початку виборчої кампанії на чергових виборах Верховної Ради.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня