Дата парламентських виборів: ЦВК звинуватила КС у бездіяльності

Дата парламентських виборів: ЦВК звинуватила КС у бездіяльностіГолова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал вважає, що Конституційний суд України проявив бездіяльність, оскільки не надав офіційного тлумачення норми Конституції за поданням ЦВК про термін повноважень Верховної Ради для визначення дати проведення парламентських виборів.

Про це повідомили у відділі взаємодії зі ЗМІ секретаріату ЦВК.

”Ми сприймаємо таку бездіяльність не лише як ігнорування з боку шанованого державного органу представлення організаторів виборів, але і як зневагу суспільними потребами. А в широкому сенсі – як зловживання правом”, – сказав Шаповал.

Голова ЦВК зазначив, що Конституційний суд 18 листопада 2010 року надав лише висновок щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України про проведення чергових виборів народних депутатів, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Криму, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів вимогам певних статей Конституції України (справа про внесення змін до статей 76, 77, 103, 136, 141 і в розділ ХV Перехідні положення Конституції України).

У цьому висновку, зокрема, зазначено, що ”право обирати і бути обраним було реалізовано громадянами України на останніх виборах до Верховної Ради України і Президента України на умовах п’ятирічного терміну періодичності виборів”.

Шаповал підкреслив, що вказаний висновок оприлюднений до проведення засідання ЦВК, на якому частиною членів центральної виборчої комісії було порушено питання про оголошення початку виборчого процесу по виборах народних депутатів України відповідно до статті 77 Конституції України.

”Доводиться констатувати, що Конституційний суд України не дав відповідь на питання, яке цікавить не лише ЦВК, але і є одним з найбільш гострих на сьогоднішній день, враховуючи різні інтереси, що існують в суспільно-політичному середовищі”, – зазначив він.

Крім того, зазначив голова ЦВК, суспільство не отримало жодної інформації про реакцію КСУ на подання Центральної виборчої комісії з відповідного питання.

Шаповал підкреслив, що подібний спосіб реагування з боку одного державного органу (навіть якщо це суд) на законні звернення іншого державного органу є абсолютно неприпустимим.

Як повідомлялося, після повернення до Конституції, редакції 1996 року, виникла дискусія про те, коли повинні пройти чергові парламентські вибори.

Редакція Основного закону 2004 року передбачала, що чергові вибори Ради проводяться в останню неділю останнього місяця п’ятого року повноважень парламенту, а за Конституцією 1996 року – в останню неділю березня четвертого року повноважень.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня