WikiLeaks назвав головну умову, яку МВФ поставив перед Україною – Пенсійна реформа

Згідно з листуванням американських дипломатів, оприлюдненим WikiLeaks, виділенню Україні кредиту від МВФ на загальну суму у майже $ 16 млрд передувала розробка списку реформ, які спочатку були схвалені США, а згодом передані на розгляд фонду, передає українська служба Бі-бі-сі.
Серед умов, поставлених МВФ перед Україною, на першому місці – пенсійна реформа, повідомляє видання.

Примітно, що оприлюднення цієї інформації відбулося саме напередодні початку задекларованої командою президента Віктора Януковича пенсійної реформи – однієї з тих, про які говориться як у листуванні, так і в Меморандумі про співпрацю між Україною і МВФ.

Українська служба Бі-бі-сі також повідомляє, що розміщені на Wikileaks дипломатичні документи, зокрема що стосуються виділення Україні майже $ 16 млрд за новою програмою кредитування, дивно збігаються з тим, що згодом було оформлено як Меморандум про співпрацю між Україною і МВФ.

Деякі з реформ, зазначає видання, названі в листуванні американських дипломатів і Меморандумі, – підвищення ціни на газ для населення на 50% і обмеження практики спрощеного оподаткування – вже втілені.

Однак на першому місці серед заходів, перелічених у документах Wikileaks, стоїть пенсійна реформа, і зокрема підвищення пенсійного віку, причому як для жінок, так і для чоловіків, зазначає українська служба Бі-бі-сі, і додає, що також йдеться про скасування права на дострокову пенсію.

Нагадаємо, що згідно з Меморандумом про співробітництво між Україною і МВФ, український уряд повинен розробити і подати на розгляд парламенту законопроекти, пов’язані з пенсійною реформою, до 10 грудня, тобто вже цього тижня, а парламент повинен їх прийняти до кінця поточного року.

У МВФ такий крок пояснюють тим, що Україні потрібно скорочувати дефіцит державного бюджету, на який впливає дефіцит Пенсійного фонду, який фінансується з того самого державного бюджету.

Як повідомлялося 8 грудня, український уряд на своєму засіданні вже розглянув законопроект про пенсійну реформу.

Сайт WikiLeaks оприлюднив десятки тисяч конфіденційних американських дипломатичних повідомлень. У депешах є інформація і про Україну.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня