Христофор Колумб був слов’янином – американський історик

Сенсаційну заяву зробив відомий історик і викладач американського Університету Дьюка Мануел Роса. Він вважає, що знаменитий мореплавець і першовідкривач Америки Христофор Колумб був слов’янином за походженням, а саме – вихідцем з Польщі.
Протягом останніх 500 років походження Колумба є загадкою, розкрити яку намагаються численні фахівці. Загальноприйнятою є версія про те, що мандрівник народився в італійському місті Генуя у 1451 році в родині ткача і власника крамниці з торгівлі сиром Доменіко Коломбо.

Однак цей факт заперечує низка фахівців. Вони називають інші місця народження великого мореплавця: Португалію, Францію, Іспанію, Греціію та Шотландію.

Історика Мануела Росу вважають одним із провідних біографів Колумба. Відповідно до його досліджень, проведених в останні два десятиліття, Колумб насправді є сином польсько-угорського короля Владислава III (король Польщі з 1434 по 1440, король Угорщини з 1440 по 1444).

Вважалося, що Владислав III загинув у битві з турецьким військом при Варні в листопаді 1444 року. Але тіло короля так і не знайшли. Тому вже у Середні століття з’явилися чутки про те, що Владислав, програвши битву, все-таки залишився живий.

За словами історика Мануела Роса, він виявив свідчення того, що після поразки Владислав утік на португальський острів Мадейра. Тут він був відомий під ім’ям “Генріх німець”. Колишній король Угорщини і Польщі одружився з місцевою аристократкою. У них народилася дитина, яку назвали Христофором.

Саме королівське походження і зв’язки допомогли синові монарха встановити особливі стосунки з королем Іспанії і заручитися його підтримкою в організації експедиції з відкриття нових земель, вважає Мануел Роса.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарів: 1

  1. Анатолій пише:

    Яка недолуга особа видалила два мої відгуки?
    Невже якісь янучари?…

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня