В Адміністрації Януковича назвали непотрібним вердикт КС щодо дати виборів Ради за зверненням ЦВК

В Адміністрації Януковича назвали непотрібним вердикт КС щодо дати виборів Ради за зверненням ЦВКЗаступник глави Адміністрації Президента, представник Глави держави в Конституційному суді Олена Лукаш назвала непотрібним офіційне тлумачення положень Конституції про дату виборів Ради за поданням Центральної виборчої комісії.

“Як на мене, такого тлумачення не повинно бути, і воно взагалі не потрібне. Йдеться про те, що деякі особи в країні бажають знати, коли відбудуться вибори, але при цьому вони не хочуть знати, що бажання провести вибори у 2011 році – це бажання зменшити термін повноважень цього парламенту до 4 років”, – сказала Лукаш вчора в ефірі 5 каналу.

За її словами, це неможливо з точки зору конституційного права, оскільки закон не має зворотної сили. Вона зазначила, що якщо депутат Ради отримав мандат на 5 років, то він повинен працювати 5 років.

“Тому будь-яке тлумачення ми будемо вітати, але як на мене, це питання вже вирішено, і той факт, що Центральна виборча комісія не прийняла постанови про оголошення виборів (Ради) свідчить про те, що ЦВК розуміє, що вибори не можуть бути в 2011 році. ЦВК ніколи не скоротить термін дії мандата депутата”, – наголосила Лукаш.

Вона додала, що, подавши в КС своє подання, ЦВК певною мірою перестрахувалася від критичних закидів про свою упередженість.

Як повідомлялося, 19 жовтня ЦВК вирішила попросити КС розтлумачити положення частини 1 статті 76 Конституції щодо термінів проведення чергових виборів Верховної Ради.
За матеріалами:

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня