Україна без Кучми: Проти Луценка можуть порушити ще одну справу

Україна без Кучми: Проти Луценка можуть порушити ще одну справуПрокуратура викликала на допит одного з учасників акції Україна без Кучми (2000 – 2001 рр..), члена проводу Української Національної Асамблеї Ігоря Мазура. Він вважає, що ГПУ може порушити справу проти інших учасників акції, зокрема – Юрія Луценка.

Про це в ефірі ТВі заявив сам Мазур, який відбув у в`язниці три роки покарання.

За його словами, з початку минулого тижня учасників акції викликають до прокуратури.

Він повідомив, що проходять бесіди про те, “що ви – прості люди, повинні свідчити проти цих, хто став депутатами, рупорів Майдану, хто зі сцени кричав, що 10 кроків назустріч людям потрібно робити. Тому що вони були при владі, а вам нічим не допомогли”.

При цьому Мазур зазначив: “Це дешеві трюки, ми на них ніколи не йшли, і не підемо”.

Він переконаний, що ця справа – продовження політичних репресій, які здійснюються проти опозиційних сил.

“Шкіль така людина неоднозначна. Він колись був головою УНА-УНСО, коли нас посадили всіх. Коли він став народним депутатом, він перейшов до Юлії Тимошенко в партію. Це позиція, яку більшість наших хлопців не розуміють. Тому що вважали, що він як вийшов на свободу, мусить піднімати прапор організації і витягувати нас. Йому більше сподобалося бути біля пані Юлії. Але це не означає, що слідчі, які нас викликають, дочекаються, що ми будемо свідчити проти наших бойових товаришів, нехай навіть і в минулому”, – заявив Мазур.

Він також повідомив, що слідчі ведуть бесіди не тільки про народного депутата Андрія Шкіля. “Тоді ще була одна цікава справа – “невстановлені учасники і організатори масових заворушень”. Під цю статтю ще зараз можна спробувати когось підтягнути. Того ж Олеся Донія, Володимира Чемериса, Юрія Луценка. Цю справу підняли, бо 9 березня закінчується так званий строк давності”, – наголосив Мазур.

 “Ми сьогодні живемо в системі того ж “кучмізму”. Колись Януковича називали дитиною Кучми. Чому батько навчив, за тим сценарієм і діють. Ми боремося з системою, яка робить все, щоб люди не піднялися “вище плінтуса”, виходячи з понять донецьких”, – зазначив Мазур.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Генеральна прокуратура відновила розслідування кримінальної справи проти депутата фракції БЮТ-Батьківщина Андрія Шкіля у зв`язку з акцією Україна без Кучми.

***

Як відомо, наприкінці 2000 року, після того як у Верховній раді були оприлюднені плівки Мельниченка, представники опозиції створили комітет захисту Конституції За Україну без Кучми. 15 грудня 2000 року організація почала акцію громадянської непокори Україна без Кучми: у Києві на майдані Незалежності були встановлені намети, щодня проходили мітинги. Кульмінацією акції стали події 9 березня 2001 року, коли біля Адміністрації Президента відбулися зіткнення між опозиціонерами і міліцією. Серед затриманих виявилися члени УНА-УНСО, в тому числі тодішній лідер УНА-УНСО Андрій Шкіль.

Десять осіб були звинувачені в організації масових безладів і засуджені до ув`язнення на терміни від двох з половиною до трьох з половиною років.

Шкіль провів у СІЗО 13 місяців. Вийти на волю він зміг завдяки мандату народного депутата, який отримав, перебуваючи під арештом, в результаті перемоги на виборах у 121-му мажоритарному окрузі (Львівська область). У 2003 році ПАРЄ визнала заарештованих учасників акції 9 березня політичними ув`язненими.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня