Москалів добивали багнетами – сцена з фільму

У Львові в переповненому кінотеатрі ім.. О.Довженка відбувся прем’єрний показ художньо-документального фільму «Бій на горі Маківка». У двосерійній кінострічці описано події 95-літньої давнини. Сюжет починається зі створення на початку Першої світової війни українських військових частин у складі Австо-Угорської армії, що в перспективі мали виборювати самостійну Українську Державу.
Найбільш драматичні події того часу розгорталися у Карпатах під час боїв з російською царською армією. У фільмі змальовано переможну битву Українських Січових Стрільців на горі Маківка 28-го квітня – 2-го травня 1915-го року. Тоді січовики вкрили себе невмирущою славою у боротьбі із споконвічним ворогом. Ця перемога була першою відповіддю Московській імперії з часу поразки українців у Полтавській битві 1709-го року.

У картині з великим натуралізмом подано масштабні батальні сцени. Головним героєм у кінострічці виступає українська нація, що спинається з колін.

По завершенню демонстрації стрічки головний режисер Любомир Горбач повідомив, що фільм знимався 2008-2009-го років без будь-якої підтримки з боку держави. І заявив, що особливо сьогодні нічого сподіватися на державних мужів, котрі ведуть антиукраїнську політику, а потрібно розраховувати лише на власні сили. У планах творців цього своєрідного блокбастеру – десяток кінострічок на патріотичну тему. І незалежно від того, чи влада сприятиме цьому, а чи заборонятиме, фільми все одно вийдуть на екрани. Л.Горбач також повідомив, що найбільшу допомогу у створенні фільму надало товариство «Пам’ять».

Поштівку “Битва на горі Маківка” завантажити ТУТ
 
 

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня