Автографи Венделя та Українське барокко. До 395-річчя Києво-Могилянської академії

До 395-річчя Києво-Могилянської академії присвячується. 21 грудня 2010 року об 19.30 в у Національному будинку органної та камерної музики України відбудеться концерт народної хорової капели „Почайна”.
21 грудня 2010 року об 19.30 в у Національному будинку органної та камерної музики України відбудеться концерт народної хорової капели „Почайна”.Колектив капели продовжує та розвиває славетні хорові традиції Києво-Могилянської академії. Засновник і незмінний керівник “Почайни” — заслужений артист України Олександр Жигун, талант, професійні та організаторські здібності, музичний смак і величезна самовіддача якого стали генеруючою силою капели.

Основний доробок колективу — відновлення творів видатних українських композиторів XVIII-XIX століть, вихованців Києво-Могилянської академії М.Березовського та А. Веделя. Деякі твори цих композиторів виконуються вперше. Капела також виконує духовну музику М. Дилецького, М. Леонтовича, К. Стеценка, М. Лисенка. В її виконанні звучать такі перлини світової класики як “Маріацельська меса” Й.Гайдна, “Глорія” А. Вівальді, “Реквієм” В.- А. Моцарта, “Реквієм” Л.Керубіні, «Літургія Св. Іоана Златоуста” С. Рахманінова, „Реквієм” та „Стабат Матер” А. Караманова. У програмі колективу й народні пісні в обробці видатних українських композиторів. До сторіччя М. Колесси „Почайна” виконала його “Лемківське весілля”. Значну увагу капела приділяє виконанню великих вокально-симфонічних форм.

Так у грудні 2004 р. капела вперше публічно виконала першу українську ораторію “Дума про дівку-бранку” М. Вериківського. У 2007-2008 р.р. у виконанні „Почайни” в багатьох містах України, а також у Москві звучала симфонія-реквієм „Тридцять третій” (музика О. Яківчука, слова В. Юхимовича).

Новим явищем в українській музиці стало виконання творів для хору та симфонічного оркестру, а саме – “Богородичні догмати”, “Літургія сповідницька”, „Степенні антифони” та „Українські канти”, ораторія “Києво-Могилянська академія” сучасного українського композитора Віктора Степурка. Звернувшись у 2006 р. до творчості видатного композитора-симфоніста сучасності Алемдара Караманова, „Почайна” вперше виконала його “Реквієм” у квітні 2006 р. у Національній філармонії України”, а у грудні того ж року відбулася світова прем’єра симфонічного Євангелія „Звершилося” в Національному палаці „Україна”.

Два роки поспіль (2007 і 2008) з ініціативи О.І. Жигуна відбулося Свято української духовної музики, присвячене видатному українському композитору Артемію Веделю.

Творча пошукова робота продовжується. У рамках міжнародного
фестивалю „Французька весна-2010” капела презентувала нову програму з творів українських та французьких композиторів XVI-XVIII ст. Високий рівень майстерності забезпечує капелі участь у фестивалях хорової музики як в Україні, так і за кордоном. „Почайна” має щорічні виступи у кращих концертних залах держави. Чули цей колектив у багатьох соборах та церквах різних міст України. Виступав хор і за кордоном: у Празі, Варшаві, Кракові, Любліні, Відні, у Москві, містах Італії.

„Почайна” видала вже тринадцять компакт-дисків з циклу “Духовна музика Європи XVIII-XXI ст.”

У програмі:

• Артемій Ведель:

– літургія Святого Іоана Златоуста

– концерт №6 „Помилуй мя Господи”

– концерт №11 „Боже, законопреступниці…”

• Віктор Степурко – за темами українського бароко:

„Українські канти Димитрія Савича (Туптала)”

– Ісусе мій

– Господи мій

„Літургія Сповідницька”

– Іже херувими

– Явишася істочниці

– Алилуя

Виконавці:

• Народна академічна хорова капела “ПОЧАЙНА”

Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

Художній керівник і диригент – Олександр Жигун

солісти: Геннадій Ноженко, Денис Кучер,

Артур Попіль, Андрій Кошман

• Ірина Харечко (орган)

диригент – засл. арт. України Олександр Жигун

Артемій Ведель

Видатний український композитор, диригент, співак, скрипаль, хорова творчість якого є безцінним надбанням української музичної культури. Народна хорова капела „Почайна” Національного університету „Києво-Могилянська академія” вже багато років вивчає і популяризує спадщину А.Веделя, випускника славетної академії.

Два роки поспіль (2007 і 2008) у НаУКМА відбулося Свято української духовної музики, присвячене А. Веделю. До 395-річчя Києво-Могилянської академії хорова капела „Почайна” підготувала нову програму з творів Артемія Веделя та за темами випускників Києво-Могилянської академії доби українського бароко в композиції Віктора Степурка.

Віктор Степурко

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня