Електоральні настрої українців: Тягнибок обійшов Симоненка

Електоральні настрої українців: Тягнибок обійшов СимоненкаЗгідно з результатами дослідження, проведеного групою Рейтинг в грудні, найвищу позицію у президентському рейтингу займає Віктор Янукович, якого підтримують 32% опитаних серед тих, хто взяв би участь у виборах, якби вони відбувалися найближчої неділі.

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися в середині грудня, 26% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 38% скоріше взяли б участь. Активність з виборів Президента традиційно вища: якщо б вибори Президента відбувалися в середині грудня, 31% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 37% скоріше взяли б участь.

Станом на середину грудня, перше місце в президентському рейтингу займає Віктор Янукович, якого підтримують 32% опитаних. Другу позицію зберігає Юлія Тимошенко, яку підтримують 19,9%. Сергія Тігіпка підтримують 8,2%, Арсенія Яценюка – 8%, Олега Тягнибока – 5%, Петра Симоненка – 3,4%, Віталія Кличка – 2,7%, Віктора Ющенка – 1,8%, Анатолія Гриценка – 1,4 %.

У рейтингу партій першість утримує Партія регіонів, яку підтримують 30% опитаних серед тих, хто взяв би участь у виборах, якби вони відбувалися найближчої неділі. Другу позицію зберігає Батьківщина, яку підтримують 19,6%.

Фронт змін підтримують 7,2%, Сильну Україну – 6,4%, Свободу – 6,2%, Комуністичну партію України – 4,8%. Всі перераховані вище політичні сили потрапили б до парламенту, якби вибори до Верховної Ради відбувалися найближчої неділі. Також має шанси потрапити до парламенту партія УДАР Віталія Кличка, яку підтримують 2,7% виборців.

Далі в рейтингу Наша Україна, яку підтримують 1,6% виборців, Громадянська позиція Анатолія Гриценка – 1%, Соціалістична партія України – 0,8%, Народна партія – 0,7% і Єдиний Центр – 0,6%.

У порівнянні з аналогічним дослідженням, проведеним у жовтні цього року, соціологи зафіксували низку тенденцій. Зокрема, рейтинг Януковича і Тимошенко стабілізувалися на рівні 32% і 20% відповідно. Протягом останніх трьох місяців стабілізувався і розрив між політиками, який складає 10-12%, тоді як в середині року він становив від 20 до 30%.

За останні два місяці Янукович поліпшив свої позиції на Півдні і Центрі, а також зберіг на Заході, Півночі і Сході. Тимошенко поліпшила позиції на Сході і в Центрі, погіршила на Заході.

Позиції Яценюка продовжують поліпшуватися (4,7% у березні, 5,8% – у квітні, 5,1% – у червні, 5,2% – у вересні, 7,1% – у жовтні та 8% – у грудні). Позиції Тігіпка продовжують погіршуватися (13,2% – у березні, 13,6% – у квітні, 13,2% – у червні, 12,8% – у вересні, 10% – у жовтні і 8,2% – у грудні ). У результаті на партійному рівні Сильна Україна (6,4%) вперше за останній рік поступилася третім місцем Фронту змін (7,2%) і ризикує поступитися четвертим місцем ВО Свобода (6,2%).

Продовжує зростати рейтинг Тягнибока (з 2,8% у жовтні до 5% у грудні) і ВО Свободи (з 4% у жовтні до 6,2% у грудні). Особливо ця тенденція характерна для Заходу, де рейтинг Тягнибока становить 17%.

Позиції КПУ залишаються стабільними (4,3% у жовтні проти 4,8% у грудні), що дозволяє сподіватися на місце в наступному парламенті. Найбільше зростання рейтингу комуністів спостерігається на Донбасі. За останні два місяці майже удвічі поліпшила позиції партія УДАР Кличка (з 1,5% у жовтні до 2,7% у грудні). У президентському рейтингу Кличко випереджає Ющенка, Гриценка і Литвина.

Дослідження проводилося з 11 по 18 грудня 2010 року. Було опитано 2000 респондентів у віці від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим. Для значень, близьких до 50%, похибка становить не більш ніж 3%, для значень, близьких до 30%, – не більш ніж 2,6%, для значень, близьких до 10%, – не більш ніж 1,8%.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня