МЗС: Роздуми Путіна про війну не заслуговують коментарів

МЗС: Роздуми Путіна про війну не заслуговують коментарівЗаява прем`єр-міністра Російської Федерації Володимира Путіна про те, що внесок України в перемогу у Великій Вітчизняній війні був незначним, не є офіційною позицією російської сторони, і тому не заслуговує коментарів на державному рівні з боку України.

Про це повідомляє ЛІГАБізнесІнформ з посиланням на начальника Департаменту інформаційної політики МЗС Олега Волошина.

Він наголосив, що Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяву Путіна, хоча багато хто і звинувачував МЗС у відсутності офіційної позиції.

“Але ми не дискутуємо з Путіним, оскільки у нас немає підстав вважати, що те, що він сказав у даному конкретному контексті, є елементом державної політики. Ні в одному внутрішньоросійському документі жодного разу в ході двосторонніх переговорів з російської сторони ніхто не ставив під сумнів внесок України в перемогу у Великій Вітчизняній війні. Тому ми вважаємо для себе зайвим на офіційному рівні від імені держави реагувати на роздуми”, – пояснив Волошин.

За його словами, позиція України в цілому полягає в тому, що перемога у ВВВ – це перемога всіх без винятку народів Радянського Союзу.

“Усі вони, а не тільки росіяни, переможці, і ми вшановуємо ветеранів незалежно від їх національності та походження. Це принципова позиція. Це все одно, що дискутувати, якщо б хтось сказав, що Україна не є незалежною державою або що Земля обертається навколо Місяця, а не навпаки. Є очевидний факт: український народ зробив один з вирішальних вкладів для перемоги, що було, зокрема, підтверджено тим, що УРСР стала однією з країн-засновниць ООН”, – додав дипломат.

Волошин зазначив, що МЗС не має наміру штучно політизувати ситуацію і втягуватися в дискусію, для якої немає підстав. Він також запевнив, що думку Путіна не поділяють більшість російських громадян.

За словами Волошина, МЗС України розрізняє офіційні політичні заяви, які вимагають реагування, від “просто реплік”. “Я категорично проти дипломатії прес-служб, коли все, що відбувається в Російській Федерації, відразу стає новиною номер один в Україні. Я впевнений, що якби хтось в Україні навіть на дуже високому рівні сказав щось подібне про внесок Росії, це взагалі не стало б новиною, це ми все перетворюємо на новини, і від цього комплексу неповноцінності нам потрібно позбавлятися”, – підсумував він.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня