Пікети дипустанов РФ: у Києві вимагали відставки Путіна, у Львові передали йому таблетку від склерозу

Пікети дипустанов РФ: у Києві вимагали відставки Путіна, у Львові передали йому таблетку від склерозуАктивісти партій Громадянська позиція, ВО Свобода і За Україну! провели акції протесту біля посольства Російської Федерації в Києві і генерального консульства Росії у Львові.

Таким чином вони вирішили відреагувати на заяву прем`єр-міністра РФ Володимира Путіна, якою той, на їхнє переконання, “нівелює роль України і українського народу в боротьбі з нацизмом і применшує внесок українців у перемогу у Великій Вітчизняній Війні”.

“Стоячи тут, ми захищаємо своє право на національну пам`ять”, – наголошували учасники пікету.

У Києві учасники акції висунули вимоги щодо перепрошень Путіна та доцільності його відставки. При цьому вони тримали плакати з гаслами: 15 республік – 15 переможців, 10 млн. українців загинули, щоб ти міг народитися, Путіна – у відставку, Путін, не говори за всю Росію.

Жоден представник посольства не вийшов до учасників мітингу, проте одного з організаторів пропустили в приміщення диппредставництва, де він на прохідній залишив листа президенту РФ Дмитру Медведєву стосовно того, що “прем`єр-міністр зробив некоректну заяву, за яку повинен перепросити український народ, а можливо, і бути звільнений “.

У цілому, акція відбулася мирно. За пікетом спостерігали близько 10 представників міліції, але ніяких заходів щодо протестуючих вони не вживали.

Учасники акції у Львові прийшли з плакатами: Щось з пам`яттю моєю стало … Все що було не зі мною пам`ятаю, Провали в пам`яті? Путіну пора на пенсію, Відставка – кращі ліки для поліпшення історичної пам`яті і Путіну потрібні пігулки від склерозу.

Також вони тримали прапори своїх партій і плакати, де Путін зображений у короні з п`ятикутною зіркою і автоматом у руках.

Крім того, учасники акції принесли під стіни консульства імпровізовану “таблетку від склерозу” діаметром близько метра.

Протестуючі планували передати її генеральному консулу Росії у Львові Євгену Гузєєву, але той до них не вийшов. “Таблетку” залишили біля огорожі консульства. Конфліктів також не виникало.

Як повідомлялося, 16 грудня Путін заявив, що СРСР переміг би у ВВВ і без України. МЗС України наголосило, що вважає особистою позицією Путіна цю заяву і не вважає за необхідне давати їй офіційну оцінку.

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник наголошує, що внесок кожного із союзників антигітлерівської коаліції в перемогу над фашизмом у Другій Світовій війні величезний і абсолютно беззаперечний.

 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня