Опозиція: Затримання Луценка носить виключно політичний характер

Опозиція: Затримання Луценка носить виключно політичний характерУ партіях Батьківщина, Народна Самооборона, За Україну! І Громадянська позиція вважають, що затримання екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка політично мотивоване.

“Немає жодних сумнівів у тому, що переслідування колишнього міністра внутрішніх справ носить суто політичний характер. У минулу п`ятницю (24 грудня) в ефірі трьох національних телеканалів Віктор Янукович фактично визнав, що так звані правоохоронні органи всі свої дії узгоджують саме з ним, Януковичем , і саме Янукович є замовником і режисером переслідування опозиції “, – йдеться в заяві партії” Батьківщина “, поширеному в неділю, 26 грудня.

При цьому Блок Юлії Тимошенко і партія Батьківщина висловлюють повну солідарність з Юрієм Луценком і вимагають від Віктора Януковича негайного звільнення затриманого політика.

Депутат Верховної Ради від Народної самооборони Олесь Доній вважає, що затримання Юрія Луценка – це початок жорстоких політичних репресій, і що суспільство має стати на захист опозиції, повідомляється в прес-релізі партії.

“Ми маємо справу з початком жорстоких політичних репресій. Адже ще до того, як була прокладено якась” інформація “на Луценка, один з відомих політиків-регіоналів заявив, що Луценко обов`язково буде сидіти. Тепер цей політик-регіонал є міністром. Тобто, маємо справу спочатку з політичним замовленням, над яким працювала група з Генпрокуратури, щоб щось знайти на Луценка “, – повідомляється в прес-релізі.

У свою чергу, лідер партії За Україну! В`ячеслав Кириленко висловив переконання, що ніяких підстав затримувати Луценка не було, оскільки він регулярно спілкувався зі слідчим і знайомився з матеріалами справи.

“Затримання Юрія Луценка є виключно політичним актом влади, спрямованим на залякування опозиції”, – підкреслив Кириленко.

Лідер партії Громадянська позиція Анатолій Гриценко також засуджує дії Януковича, які, на думку лідера партії, спрямовані на вибіркове застосування закону і політичні репресії проти опозиції.

“Абсолютно очевидно, що в системі влади” начальник-підлеглий “, яку вибудував Янукович за 10 місяців свого президентства, рішення щодо порушення кримінальних справ, обмеження пересування, затримання або арешту опозиційних політиків і членів попереднього уряду можливі лише після санкції Януковича”, – зазначив представник опозиції в прес-релізі.

Він також зазначив, що “лідери політичних партій і члени колишнього уряду не загрожують суспільству, вони не нападають на людей на вулицях. Немає ніякої потреби тримати їх за гратами, коли суд ще не визнав їх провини”.

Нагадаємо, співробітники спецпідрозділу Служби безпеки України Альфа сьогодні близько 13.00 затримали Юрія Луценка.

За матеріалами:  УНИАН, Интерфакс-Украина, Корреспондент.net


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня