Опозиція: Затримання Луценка носить виключно політичний характер (оновлено)

Опозиція: Затримання Луценка носить виключно політичний характер (оновлено)У партіях Батьківщина, Народна Самооборона, За Україну!, Реформи і Порядок та Громадянська позиція вважають, що затримання екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка політично мотивоване.

“Немає жодних сумнівів у тому, що переслідування колишнього міністравнутрішніх справ носить суто політичний характер. У минулу п`ятницю (24 грудня)в ефірі трьох національних телеканалів Віктор Янукович фактично визнав, що такзвані правоохоронні органи всі свої дії узгоджують саме з ним, Януковичем , ісаме Янукович є замовником і режисером переслідування опозиції “, -йдеться в заяві партії “Батьківщина”, поширеній в неділю, 26 грудня.

При цьому Блок Юлії Тимошенко і партія Батьківщина висловлюють повнусолідарність з Юрієм Луценком і вимагають від Віктора Януковича негайногозвільнення затриманого політика.

Депутат Верховної Ради від Народної самооборони Олесь Доній вважає, щозатримання Юрія Луценка – це початок жорстоких політичних репресій, і щосуспільство має стати на захист опозиції, повідомляється в прес-релізі партії.

“Ми маємо справу з початком жорстоких політичних репресій. Адже ще дотого, як була нарита якась” інформація “на Луценка, один з відомихполітиків-регіоналів заявив, що Луценко обов`язково буде сидіти. Тепер цейполітик-регіонал є міністром. Тобто, маємо справу спочатку з політичнимзамовленням, над яким працювала група з Генпрокуратури, щоб щось знайти наЛуценка”, – повідомляється в прес-релізі.

У свою чергу, лідер партії За Україну! В`ячеслав Кириленко висловивпереконання, що ніяких підстав затримувати Луценка не було, оскільки вінрегулярно спілкувався зі слідчим і знайомився з матеріалами справи.

“Затримання Юрія Луценка є виключно політичним актом влади,спрямованим на залякування опозиції”, – підкреслив Кириленко.

Лідер партії Громадянська позиція Анатолій Гриценко також засуджує діїЯнуковича, які, на думку лідера партії, спрямовані на вибіркове застосуваннязакону і політичні репресії проти опозиції.

“Абсолютно очевидно, що в системі влади “начальник-підлеглий”,яку вибудував Янукович за 10 місяців свого президентства, рішення щодопорушення кримінальних справ, обмеження пересування, затримання або арештуопозиційних політиків і членів попереднього уряду можливі лише після санкціїЯнуковича”, – зазначив представник опозиції в прес-релізі.

Він також зазначив, що “лідери політичних партій і члени колишньогоуряду не загрожують суспільству, вони не нападають на людей на вулицях. Немаєніякої потреби тримати їх за гратами, коли суд ще не визнав їх провини”.

У свою чергу, партія Реформи і Порядок засуджує грубе затриманняекс-міністра внутрішніх справ України, лідера Народної самооборони ЮріяЛуценка.

“Партія Реформи і Порядок засуджує черговий репресивний акт режимуЯнуковича – безпідставне і грубе затримання Юрія Луценка”, – наголошуєтьсяв заяві.

“Цей вчинок влади, який вона, як і в попередніх схожих випадках,намагається маскувати під кримінальне переслідування, насправді є проявомпереслідування за інакомислення, типовою політичною розправою”, -переконані в ПРП.

“Юрій Луценко не ховався від правоохоронних органів, які порушилипроти нього” кримінальну “справу, тому напад на нього з засідки зарогом і затримання, яке більше схоже на викрадання, важко пояснити з точки зоруздорового глузду”, – зазначають автори заяви.

На їхню думку, “єдине, що чітко зрозуміло – режим намагається залякативсіх, хто сміє з ним не погоджуватися”.

“Адміністрація Президента Януковича все більше уподібнюється ЦК ВКП(б), а Генеральна прокуратура та СБУ-сумнозвісного НКВС. Мало не щоденнікримінальні справи, допити, затримання і арешти опозиціонерів нагадують епоху,коли по вулицях курсували “чорні ворони”, – підкреслили в ПРП.

“Продовжуючи історичні паралелі, ми нагадуємо нинішній владі:диктатура, побудована на страху і насильстві, не довговічна. Прийде час, колиза все скоєне доведеться відповідати перед судом історії і судомлюдським”, – наголошується в заяві.

Партія Реформи і Порядок закликала Президента України Віктора Януковичазвільнити Луценка “і всіх, кого кинули за грати раніше Нагадаємо, Луценказатримали в неділю приблизно о 13 годині підрозділом СБУ Альфа біля йогобудинку, коли він вийшов на прогулянку з собакою.

Наразі відомо, що екс-міністра утримують у слідчому ізоляторі СБУ,розташованому в Аскольдовому провулку в Києві. Зокрема, Луценка звинувачують узаволодінні, за попередньою змовою зі своїм водієм Леонідом Приступлюком,шляхом зловживання службовим становищем, державними коштами на суму понад 238тисяч гривень і у перевищенні службових повноважень, в результаті чого державізавдано матеріальних збитків на суму понад 130 тисяч гривень.

Крім того, 18 грудня Луценко заявив, що його намагаються”прив`язати” до справи про отруєння екс-президента України ВіктораЮщенка.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня