Віктор Небоженко: ”Тягнибок підписав документ із дияволом”

Лідер ”Свободи” Олег Тягнибок посів 37-ме місце серед найвпливовіших українців за рейтингом журналу ”Фокус”. За минулий рік його ”вага” зросла на 150 пунктів. Перед Тягнибоком у списку розмістилися міністр освіти Дмитро Табачник, заступник глави Адміністрації президента Андрій Портнов і бізнесмен Віктор Нусенкіс.
— Поява Тягнибока в цьому списку є частиною програми якогось лобістського проекту, в якому хтось когось просуває, — каже директор соціологічної служби ”Український барометр” 57-річний Віктор Небоженко.

— Для Тягнибока та його партії це може погано скінчитися. Тому що люди на Західній Україні розуміють: коли прокремлівський телеканал ”Інтер” показує Тягнибока кожен тиждень, то щось тут не те. Він, справді, високо піднявся, але це не його масштаб. Адже ”Свободі” треба ”переварити” ”Нашу Україну” і БЮТ. Його мають визнати молоді радикали і старе бандерівське підпілля. Упоратися з цими завданнями складно.

Який його масштаб?

— Правий радикалізм, три відсотка і 15 років руху до них. Але хтось Тягнибока прискорив. Допоміг набрати проценти, посадив у хороший вагон і провіз кілька зупинок безкоштовно.

Хто це може бути?

— Важко сказати. Але те, що він цілий рік рекламувався на прокремлівському каналі, свідчить, що Тягнибок підписав документ із дияволом. Людина пішла на великі обмеження. Не кожного українського націоналіста можна змусити виступати на російськомовному каналі.

Підприємець-мільярдер Ігор Коломойський каже, що партія Тягнибока рухається до центризму і може стати найпопулярнішою в центрі та на заході країни.

— Коломойський повторює помилку німецьких олігархів, які вважали, що у фашизмі немає ніякої небезпеки. Усі пам’ятають, що з цього вийшло. Їм довелося тікати. Людина, яка рідко виступає по політиці, як це робив Коломойський, раптом каже, що це — непогані хлопці. Із 1945 року ні один порядний єврей-олігарх не може собі дозволити такі загравання.

Коломойський може фінансувати Тягнибока?

— Колись допомагав. Зараз — точно ні. Сьогоднішню ”Свободу” фінансують різні джерела. Там уже є декілька ”Свобод”. Але поки що цього ніхто не бачить і не відчуває.

Що буде далі з Тягнибоком?

— Буде просуватися. У політичному спектрі обов’язково мають бути крайні ліві, які говоритимуть, що капіталізм знищив Україну. Також — ліберали, для яких національність не має значення. І ті, які мають казати: ”Чому ти бідний? Тому що ти — українець. Чому ти українець? Тому що ти бідний”.

Чи пройде ”Свобода” до Верховної Ради?

— Допоможуть. Якщо розпадеться БЮТ, частина його радикально налаштованих членів підуть до Тягнибока.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня