Карпачова: Я провела півтори години на нарах з Луценком

Карпачова: Я провела півтори години на нарах з ЛуценкомКолишній міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко перебуває в Лук`янівському СІЗО в тримісній камері, де утримують іще двох колишніх працівників правоохоронних органів – прокурора з Макіївки та співробітника кадрового управління столичної міліції, повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова.

“Півтори години сьогодні на нарах з паном Луценком я провела особисто в камері, і мала змогу спілкуватися. Це окремий блок. Він перебуває в камері ще з двома заарештованими. Один з них – прокурор із Макіївки, інший – Валентин Бурмака – працівник кадрового управління МВС в Києві “, – сказала вона у вівторок під час зустрічі з групою народних депутатів від фракцій Наша Україна-Народна самооборона і БЮТ-Батьківщина, які передали їй звернення із закликом посприяти звільненню Луценко.

Омбудсмен додала, що в камері Луценко займає нижнє ліжко.

За словами Карпачової, Луценко сказав їй, що вважає свою справу виключно політичною. Крім того, вона зазначила, екс-міністр також переконаний, що він незаконно затриманий і необґрунтовано заарештований, хоча він не має жодних претензій до судді, яка приймала таке рішення.

Карпачова сказала, що під час бесіди з екс-міністром запропонувала йому написати офіційну заяву про надання можливості разом з адвокатом бути присутнім у суді під час розгляду його апеляційної скарги з приводу арешту.

Відповідаючи на запитання про стан Луценка, Карпачова сказала: “Стан здоровий. Тримається нормально. Настрій, як завжди – з гумором, як у Луценка, хто його знає, навіть два анекдоти розповів”.

“Стан здоровий. Тримається нормально. Настрій, як завжди – з гумором, як у Луценка, хто його знає, навіть два анекдоти розповів”.
Зачіпаючи тему затримання Луценка, Карпачова заявила, що “абсолютно незрозумілою і неприпустимою є ситуація, коли порушено одну справу, а людину затримують зовсім по іншій справі”.

Омбудсмен також повідомила про намір зустрітися з Президентом України Віктором Януковичем. За її словами, таку зустріч планували минулої п`ятниці, але її не відбулося. Крім того, в середу Карпачова має намір зустрітися з генеральним прокурором України Віктором Пшонкою.

У свою чергу, народний депутат Юрій Кармазін, звертаючись до Карпачової, попросив її від імені всіх своїх колег проінформувати главу держави про всі кримінальні справи, порушені стосовно колишніх посадових осіб.

“І по (Валерію) Іващенку, і по Луценку, і по (Георгію) Філіпчуку, і по (Ігорю) Діденку, та стосовно інших, що це вже небезпечне явище … Якщо ми вичерпаємо засоби для його подолання в Україні, ми будемо змушені звертатися в європейські структури, а це вже неприємна ситуація для України”, – сказав він.

Як повідомлялося, сьогодні біля офісу Карпачової кілька десятків активістів партії Народна самооборона вимагали звільнити Луценка з-під варти.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня