Арешт Луценка продемонстрував діючий механізм репресій

Депутат Верховної Ради від «Народної самооборони» Олесь Доній закликав привертати активну увагу до справи Юрія Луценка, оскільки це не просто політичне переслідування екс-міністра внутрішніх справ, це — створення механізму репресій в Україні, згортання демократії, створення авторитарного режиму.
«Відповідно, нам всім треба думати, як дати відсіч цьому режимові. Нас поодинці кожного «переклацають»: спочатку це буде Луценко, потім — Тимошенко, а потім може буде кожен з нас», — попередив депутат на прес-конференції, повідомляє прес-служба партії.

Правозахисник Катерина Левченко вважає тримання Юрія Луценка під вартою політичним замовленням. Вона зазначила, що для зміни йому міри запобіжного заходу з підписки про невиїзд на тримання під вартою не було ніяких підстав: він не ухилявся від слідства чи суду, не перешкоджав встановленню істини по справі і не займався злочинною діяльністю. «Підстав, щоб Печерський районний суд прийняв таке рішення, з моєї точки зору, немає», — вважає правозахисник.

Катерина Левченко наголосила, що за оцінками Вищого спеціалізованого суду з кримінальних справ, судді Печерського суду дуже часто неправильно трактують норми процесуального права і некоректно їх застосовують, а правоохоронні органи «прославили» Україну в Європейському суді з прав людини незаконним затриманням громадян.

Правозахисник зауважила, що влада затримала Юрія Луценка в дуже зручний для себе час: в неділю та після католицького Різдва, коли закриті більшість офісів українських та міжнародних правозахисних організацій, до яких завжди апелюють в Україні у випадках порушення прав людини.

«Від імені правозахисних організацій хочу звернутись до керівництва держави з закликом почути наш голос, голос сім’ї Юрія Луценка, народних депутатів, захисників, та відмовитись від цього незаконного рішення», — заявила Катерина Левченко.

Адвокат Юрія Луценка Ігор Фомін пояснив, що лідер «Народної самооборони» був затриманий вчора на підставі зовсім іншої кримінальної справи, про яку до цих пір достеменно ще нічого не відомо — ні сам Луценко, ні адвокат постанову про її порушення на руки не отримували. Сьогоднішній розгляд в Печерському суді зміни запобіжного заходу по так званій кримінальній справі «водія міністра» став для нього повною несподіванкою: прокуратура попередила про судове засідання за 45 хвилин до його початку, не пояснивши суті справи, яка буде розглядатись в суді, та позбавивши таким чином захист можливості підготуватись належним чином.

«Коли сьогодні почалось судове засідання, я навіть не одразу зрозумів, що розглядається зовсім інша справа. Ми змушені були працювати в екстрим-режимі. Але суд не дослухався до нашої позиції, не дослухався до того, що ми навіть не знали, про що йтиме мова в судовому засіданні», — заявив Ігор Фомін.

Дружина Юрія Луценка Ірина закликала українців підтримати її чоловіка, якому за ґратами загрожує небезпека: «І я прошу вас, народ України, підтримайте його, не дайте їм його вбити, не дайте їм його заховати, тому що він захищав вас. Прошу вас, захистіть мого чоловіка, не залишайтесь байдужими до цієї ситуації, тому що сила теперішньої влади — у вашому страху, слабість їхня — у вашому об’єднанні».

Джерело: Аратта. Вікно в Україну

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня