Нардеп Гримчак зажадав від ГПУ посадити до Луценка слідчих і суддю

Нпродний депутат Юрій Гримчак закликав генпрокурора Віктора Пшонку притягти до кримінальної відповідальності суддю Печерського суду Марину Пилаєву за незаконне рішення про арешт екс-міністра Юрія Луценка.
Як повідомляє прес-служба «Народної самооборони», у заяві депутат повідомив, що про наявність в діях судді ознак злочину свідчать обставини, за яких було ухвалено рішення про арешт Луценка.

Зокрема, 13 грудня слідчий оголосив Луценку про закінчення слідства, але 24 грудня слідство по справі було відновлено. До того ж слідчий визначив порядок ознайомлення Луценка та його захисника зі справою і при цьому встановив графік ознайомлення з матеріалами справи.

Гримчак наголосив, що згідно Кримінально-процесуального кодексу, відновлення досудового слідства можливе тільки у випадках, коли воно було перед тим «зупинене», а не «закінчене», а «обвинуваченого і його захисника не можна обмежувати в часі, потрібному їм, щоб ознайомитися з усіма матеріалами справи».

«Суддя Пилаєва М.К. не надала належну оцінку законності Постанови слідчого «про відновлення досудового слідства у справі 24.12.2010 року та підставам такого «відновлення» і законності установлення графіка для ознайомлення, що прямо порушує вимоги статті 218 КПК України про те, що «обвинуваченого і його захисника не можна обмежувати в часі, потрібному їм, щоб ознайомитися з усіма матеріалами справи», — зазначив Гримчак в заяві.

«Таким чином, суддя Пилаєва М.К фактично погодилися з порушенням закону слідчим Войченком С.В., який не мав підстав для відновлення слідства», — робить висновок депутат.

Прокуратура просила суд арештувати Луценка на тій підставі, що він ухиляється від ознайомлення з матеріалами справи. Депутат в заяві до ГПУ зазначив, що в справі відсутні будь які докази, які б свідчили про «намагання Луценка Ю.В. спробувати ухилитися від слідства чи виконання процесуального рішення, перешкодити встановленню істини у справі або продовжувати злочинну діяльність».

Гримчак вказав і на наявні в постанові суду помилки: в одному місці суддя Марина Пилаєва зазначила, що «23.12.2010 протягом двох годин Луценко Ю.В. знайомився з матеріалами справи», в іншому — «23 грудня 2010 року «останні (обвинувачений та його захисник) не з’явились» до ГПУ.

«Аналізуючи вказану Постанову судді Пилаєвої М.К., можна стверджувати про те, що Луценко Ю.В. був затриманий та взятий під варту за свої законні намагання реалізувати свої Конституційні права громадянина України та права обвинуваченого на ознайомлення з матеріалами досудового слідства у порядку, передбаченому нормами Кримінально-процесуального кодексу України», — вважає «самооборонець».

«Спираючись на викладене, заявляю про незаконне затримання Луценка Ю.В., та постановлення суддею Пилаєвою М.К. завідомо неправосудної постанови», — говориться в заяві Гримчака.

«Самооборонець» також просить Пшонку надати юридичну оцінку діям слідчого в особливо важливих справах ГПУ Войченка С.В. і прокурора Зінченка Є.П., які займаються справою Луценка та просили суд про його арешт, та у випадку, якщо буде встановлено установлення порушення ними законів, притягти їх до відповідальності.

Тим часом, екс-міністр внутрішніх справ, лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко сьогодні був доставлений із Лук’янівського СІЗО до Головного слідчого управління ГПУ для пред’явлення йому звинувачення.

Як повідомив адвокат Луценка Ігор Фомін, із справи по отруєнню екс-президента України Віктора Ющенка виділений окремий епізод, по якому порушена кримінальна справа і Юрію Луценку пред’явлене звинувачення за ст. 364 ч. 3 Кримінального кодексу України.

Наразі Луценко перебуває у Лук’янівському СІЗО.

Джерело: Аратта. Вікно в Україну

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня