Відома російська газета назвала Януковича політиком року

Відома російська газета назвала Януковича політиком рокуРосійська газета Ведомости назвала Президента України Віктора Януковича політиком року.

Як пише видання, уклавши історичний договір з Росією, Янукович зовсім не посварився з Європою і США.

“Рецидивіста на нари, тоді ми підемо на пари! Під таким гаслом київські студенти йшли на Майдан у листопаді 2004 року, щоб не допустити обрання Віктора Януковича президентом. Не виключено, що деякі з них у лютому 2010 році голосували вже за нього”, – пише газета.

Він отримав майже на 1 млн. голосів більше, ніж Юлія Тимошенко. Як зазначають Ведомости, при такому відриві їй важко було довести, що перемогу вкрали. Якщо в 2004-му, обираючи Віктора Ющенка, голосували проти режиму Леоніда Кучми, то в 2010-му, обираючи Януковича, голосували проти управлінського стилю Тимошенко, зазначає видання.

Але коли Янукович прийшов до влади, з`ясувалося, пише газета, що він не тільки господарник, а ще й дипломат. У квітні він уклав харківський договір з Росією: продовження терміну оренди баз Чорноморського флоту в Криму з 2017 по 2042 рік в обмін на знижку для російського газу до $ 40 млрд. протягом 10 років. “Договір разом прибрав приводи для газових і кримських воєн”, – пишуть Ведомости.

Видання зазначає, що до розчарування опонентів, що сурмили про проросійський курс, з Європою і США Янукович теж не посварився. І хоча відмовився від вступу до НАТО, взяв курс на вступ до ЄС. “Європейці якщо й критикують його авторитарний стиль, то скоріше для проформи”, – зазначили журналісти видання.

“Авторитарний стиль в наявності: посилення закону про вибори, закрита інформполітика, репресії проти Тимошенко та її соратників. Але коли бізнесмени вийшли проти нового податкового кодексу на Майдан, президент вийшов до них і закон змінив, знайшовши компроміс між бюджетом і бізнесом. Він напрочуд добре володіє мистецтвом можливого. Мистецтвом політиків, що беруть владу всерйоз і надовго “, – резюмує газета.

Нагадаємо, тижневик Корреспондент назвав Особистістю 2010 року Президента України Віктора Януковича – за рішучість в сфері консолідації влади і згортання громадянських свобод.

 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня