Бютівець попросив Генпрокуратуру перевірити законність закупівлі Кабміном Януковича 3600 машин

Бютівець попросив Генпрокуратуру перевірити законність закупівлі Кабміном Януковича 3600 машинНародний депутат України від фракції БЮТ-Батьківщина Віктор Швець попросив Генеральну прокуратуру України перевірити законність закупівлі 3600 спецавтомобілів для потреб Міністерства внутрішніх справ урядом Віктора Януковича в 2004 році.

Як повідомив Корреспондент.net Блок Юлії Тимошенко, у своєму депутатському зверненні Швець нагадав, що автомобілі, про які йдеться, було закуплено згідно з постановою Кабінету міністрів України від 3 квітня 2004 № 210.

“Насправді, за завищеною ціною закуплені автомобілі Volkswagen Phaeton і Туарег, які не були оснащені спеціальним обладнанням, що давало б підстави вважати ці автомобілі спеціальними і в зв`язку з цим їх придбання обумовлювалося потребами Міністерства внутрішніх справ України”, – зазначає бютівець у своєму зверненні.

За його словами, зазначені “VIP-автомобілі” було ввезено на митну територію України без сплати податків і зборів. Крім того, за інформацією Швеця, на період закупівлі авто МВС було повністю забезпечено необхідними транспортними засобами.

“За таких обставин безкоштовне ввезення в Україну престижних VIP-автомобілів і в такому обсязі не було і не могло бути викликано потребами Міністерства внутрішніх справ. Цілком очевидно, що завищена вартість автомобілів і їх безкоштовне ввезення в Україну не могли не завдати збитків Державному бюджету України”, – наголосив нардеп.

Крім того, на його думку, “придбання з такими умовами чинною тоді владою величезної кількості VIP-автомобілів, нібито для потреб Міністерства внутрішніх справ, не могло бути випадковістю, а було викликано необхідністю лояльного ставлення працівників правоохоронних органів до влади і її керівників”.

“Зокрема, до Віктора Януковича, який тоді займав посаду прем`єр-міністра України і був кандидатом в президенти України на президентських виборах 2004 року, – зазначив Швець. – У зв`язку з цим прошу провести ретельну перевірку законності прийняття Кабінетом міністрів України постанови № 210 “для службового користування” від 3 квітня 2004 про закупівлю спеціальних автомобілів для потреб Міністерства внутрішніх справ”, – резюмує депутат у своєму зверненні.

Бютівець просить при наявності законних підстав вжити заходів прокурорського реагування та притягнути винних осіб до відповідальності.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня