Джерело: Верховний Суд дозволив забудову Жовтневої лікарні

Джерело: Верховний Суд дозволив забудову Жовтневої лікарніВищий Господарський суд скасував заборону Житлобуду на будівництво 17-поверхового будинку на території Жовтневої лікарні в Києві.

Про це повідомив один із захисників лікарні.

“Суд врахував нововиявлені обставини” і скасував своє ж рішення заборонити Житлобуд здійснювати будівництво. Головуючий суддя Станіслав Мірошниченко врахував, як “нововиявлені обставини” лист Мінкульту за жовтень 2003 року, яке фігурувало в цій справі багато разів і раніше, що зафіксовано в суддівський рішеннях “, – сказав він.

За його словами забудовник підмінив цим листом відсутнє обов`язкове узгодження управління культурної спадщини КМДА. Рішення Київради про відведення землі датовано на чотири місяці раніше листа Мінкульту, тобто липнем 2003 року.

Суд розглядав цю справу у складі трьох суддів, крім головуючого Станіслава Мірошниченка були ще Тетяна Барицька і Надія Губенко.

Житлобуд планував побудувати на Кловському спуску по вулиці Шовковичній, стометровий будинок. Місцеві жителі виступили проти. Вони виступали із зверненнями в різні інстанції.

Вищий Господарський суд України поставив крапку в тривалій боротьбі лікарів та громадян міста, визнавши незаконність рішення Київради. У заключному документі суду було вказано – “Рішення остаточне, перегляду не підлягає”.

Верховний суд України, куди звернувся забудовник, касаційну скаргу до розгляду не прийняв. Однак, вже третього грудня він офіційно звернувся до Вищого господарського суду з заявою про необхідність перегляду вже закритої справи на підставі “нововиявлених обставин”.

20 грудня Верховний суд прийняв рішення про прийняття заяви Житлобуд у касаційне провадження.

Активісти стверджують, що ні лікарня, ні Інститут фізіології Богомольця (що межує з лікарнею і також постраждає при зведенні новобудови), які є учасниками судового розгляду, не отримали тексту заяви позивача.

Також від участі у справі відсторонили юристів, які вели її з боку лікарні протягом усіх останніх років і які мають повну інформацію про процес, наголошується в повідомленні.

 

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня