Батьківщина заявила, що під час допиту Тимошенко катували

Батьківщина заявила, що під час допиту Тимошенко катувалиУ Всеукраїнському об`єднанні Батьківщина розцінюють дії нинішньої влади щодо опозиції, особливо в світлі останніх затримань, арештів і допитів, як політичні репресії і навіть прямі тортури.

“У боротьбі з опозицією влада не просто використовує політичні репресії, а й вдається до прямих тортур”, – заявила сьогодні політрада партії Батьківщина і Блоку Юлії Тимошенко.

Як показовий приклад в заяві наводиться допит лідера Батьківщини, екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко в Генеральній прокуратурі, який у четвер тривав більш ніж 11 годин.

“30 грудня його (катування) було застосовано до Юлії Тимошенко. Допит у кримінальній справі про нібито використання “екологічних коштів” на виплату пенсій мільйонам українських громадян тривав 11 годин 30 хвилин. З грубим порушенням Кримінально-процесуального кодексу. Без перерви і відпочинку, без води і їжі”, – стверджується в заяві.

У партії називають ці допити і виклики до Генпрокуратури “злочинним марафоном”. Крім того, в заяві зазначено імена чиновників колишнього уряду, які були затримані або заарештовані в останній час. “Ми вистоїмо, бо ми віримо в Україну!”, – переконані автори заяви.

Як повідомлялося, сьогодні Тимошенко перебувала у слідчого протягом півтора години. Вчора ж лідер Батьківщини провела в Головному управлінні ГПУ з розслідування особливо важливих справ близько 11 годин. У прокуратурі заявили, що 30 грудня Тимошенко давала свідчення слідчому протягом двох годин, а решту часу “за власною ініціативою знайомилася з матеріалами справи і коментувала їх”. Однак, сама Тимошенко цю інформацію спростувала.

31 грудня в ГПУ повідомили, що Головне управління з розслідування особливо важливих справ закінчило досудове слідство у кримінальній справі проти Тимошенко. За даними ГПУ, Тимошенко висунуто остаточне обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень, яке спричинило тяжкі наслідки). Обвинуваченій у нецільовому використанні 180 млн і 200 млн євро, отриманих за Кіотським протоколом, і інших збитках державі – заявили про закінчення досудового слідства і надали для ознайомлення матеріали кримінальної справи.

Сама Тимошенко зазначила, що ГПУ готова передати її справу до суду, а також заявила, що матеріали досудового слідства стосовно неї сфальсифіковані за ініціативою Президента. Водночас, вона сказала, що не має наміру створювати Генпрокуратурі “ніяких перешкод”.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня