Держдепартамент виконання покарань пояснив, чому Донію і Гримчаку не дали провідати Луценка

Держдепартамент виконання покарань пояснив, чому Донію і Гримчаку не дали провідати ЛуценкаНародним депутатам України (фракція НУ-НС), членам партії Народна самооборона Олесю Донію і Юрію Гримчаку було відмовлено в зустрічі з екс-міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком, якого утримують в Київському слідчому ізоляторі, оскільки у них не було письмового дозволу органу, в провадженні якого перебуває кримінальна справа.

Як повідомляє відділ у зв`язках із засобами масової інформації Державного департаменту України з питань виконання покарань у своєму прес-релізі, поширеному в п`ятницю, “вчора, 30 грудня, до Київського СІЗО дійсно прибули народні депутати України Олесь Доній і Юрій Гримчак з метою отримання інформації про умови утримання ув`язненого Юрія Луценка і порядку побачення з ним”.

Проте, як зазначили в Держдепартаменті, адміністрація Київського СІЗО роз`яснила народним обранцям, що, згідно зі ст.162 Кримінально-процесуального кодексу України та ст.12 закону України Про попереднє ув`язнення, побачення ув’язненим надаються тільки з письмового дозволу особи або органу, в провадженні яких перебуває кримінальна справа.

“Зважаючи на відсутність у Донія і Гримчака необхідного дозволу, у побаченні з Луценком їм було відмовлено. У ході бесіди адміністрацією Київського СІЗО надана необхідна інформація про умови утримання ув`язненого Луценка і порядок прийому посилок і передач у відповідності до вимог нормативно-правових актів Державного департаменту з питань виконання покарань”, – зазначено в прес-релізі.

Нагадаємо, Гримчак в четвер заявив про те, що слідчий, який веде “справу Луценка” не дав відповіді на прохання зустрітися із затриманим і тільки прийняв заявку на зустріч, а “щодо рішення сказав, що письмово нам відповість”. У зв`язку з цим Гримчак і Доній мають намір звернутися з вимогою дозволити їм побачення з Луценком до генерального прокурора України Віктора Пшонки.

Депутати повідомили, що в четвер зустрілися з керівництвом Лук`янівського СІЗО і дізналися про умови утримання там Луценка. За їх словами, в камері, де перебуває екс-міністр, “більш-менш нормальні умови утримання”, є телевізор, але заборонені засоби зв`язку із зовнішнім світом, “щоб не виходила інформація”. При цьому в середу до Луценка “заходив син, ще буде заходити дружина”.

Луценка затримали біля свого будинку 26 грудня. 27 грудня Печерський райсуд обрав йому запобіжний захід у вигляді арешту у зв`язку з тим, що “обвинувачений не з`являвся до слідчого, тим самим грубо порушив вимоги, передбачені підпискою про невиїзд”. У вівторок Луценка перевели із СІЗО СБУ до Лук`янівського СІЗО.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня