США передали Україні низькозбагачений уран замість „значної частини” високозбагаченого

США передали Україні низькозбагачений уран замість „значної частини” високозбагаченогоСША надали Україні низькозбагачене ядерне паливо для потреб 3 науково-дослідних інститутів. Normal 0 MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable{mso-style-name:”Обычная таблица”;mso-tstyle-rowband-size:0;mso-tstyle-colband-size:0;mso-style-noshow:yes;mso-style-parent:””;mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;mso-para-margin:0cm;mso-para-margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:10.0pt;font-family:”Times New Roman”;}

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ.

Україна вивезла значну частину високозбагаченого урану з Севастопольськогонаціонального університету ядерної енергії і промисловості, Харківськогофізико-технічного інституту і Київського інституту ядерних досліджень до Росії,натомість отримавши еквівалентні матеріали від США.

“Згідно зобов`язанням США, викладеним у заяві президентів (США БаракаОбами  і України Віктора Януковича),Україна отримала еквівалентну вивезеним ядерним матеріалам кількість низькозбагаченогоядерного палива для потреб вказаних науково-дослідних установ”, – сказанов заяві.

МЗС підкреслює, що подальша співпраця України і США сприятиме розвиткувітчизняного потенціалу у сфері прикладної фізики, дозволить отримати значнуфінансову і технологічну допомогу, активізує участь України у сучасних інноваційнихпроцесах у сфері мирної ядерної енергетики.

Як повідомлялося, під час візиту в США 12 квітня Президент Віктор Януковичзробив заяву про намір України позбавитися  високозбагаченого урану при технічній іфінансовій допомозі США.

Директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошинповідомив,, що 30 грудня спеціальним рейсом з Харкова до Москви була вивезеназначна частина високозбагаченого урану в рамках домовленостей з США.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня