Андрухович вважає Януковича пародією на Путіна

Андрухович вважає Януковича пародією на ПутінаВідомий український письменник Юрій Андрухович розчарований політикою Президента України Віктора Януковича і вважає його пародією на прем`єр-міністра РФ Володимира Путіна.

Про це він сказав в інтерв`ю німецькій газеті Frankfurter Rundschau, повідомляє Deutsche Welle.

“З політичної точки зору, Україна сьогодні не є європейською країною, ми знову десь у Євразії. Перспективи погані. Влада повторює мантру про європейську інтеграцію, але в реальності вона робить щось зовсім інше”, – зазначив Андрухович.

Письменник радить Європейському Союзу “скористатися риторикою правлячої групи, щоб здійснювати тиск” і “поводитись з Україною як з Білоруссю”.

На запитання, чи є Президент Янукович українським Путіним, який “стабілізує Україну” за прикладом Росії, Андрухович відповів: “Путін елегантний, хитрий, спортивний, сексуальний”.

“Янукович – це пародія на Путіна, але він хоче скопіювати ідеї вертикалі влади і так званої суверенної демократії. Свобода слова існує як і в Росії тільки в інтернеті, юстиція повністю втратила самостійність”, – додав він.

Зміни, які відбулися за рік після приходу до влади в Україні Януковича, Андрухович оцінив песимістично.

“Я очікував режиму а-ля Кучма, але сталося гірше. Янукович і його соратники не мають зв`язку з Україною. Країна для них – лише інструмент, щоб ставати ще багатшими і впливовішими … Я побоююся, що Україна на шляху до failed state ( держава, яка не відбулася), яке більше не може виконувати свої функції “, – сказав він.

“Єдина надія полягає в тому, що для влади залишається важливою західна перспектива, у них банківські рахунки на Заході і вони хочуть проводити відпустки на Сардинії. Саме на це треба тиснути”, – вважає Андрухович.

Як повідомлялося, раніше Андрухович заявив, що Крим і Донбас політично є частиною російської нації, тому треба дати можливість цим регіонам відокремитися від України.Цей матеріал опублікований на Корреспондент.net у рамках партнерської угоди з Deutsche Welle.Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня